Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu
Co nowego

Gdynia ma wolne miejsca w szkołach średnich

fot. pixabay

fot. pixabay

11.07.2019 r.

W Gdyni podobnie jak w całej Polsce trwa rekrutacja do szkół średnich. Dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów to niezwykle ważny moment. W tym roku emocje są wyjątkowe. W związku rekrutacją podwójnej liczby uczniów pojawiły się obawy związane z brakiem odpowiedniej liczby miejsc w szkołach średnich. Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia i Wydział Edukacji Urzędu Miasta zapewniają – w Gdyni nie ma takiego problemu, a w szkołach wciąż są wolne miejsca.

- Tegoroczna rekrutacja była dla nas dużym wyzwaniem. Już w zeszłym roku zaczęliśmy analizować liczbę miejsc w liceach. Każdego roku około sześciuset uczniów nie dostawało się do tej wymarzonej szkoły, dlatego obawialiśmy się, że w tym roku będzie to ponad tysiąc osób. Tymczasem jest to mniej niż pięćset młodych gdynian. Jest to bardzo dobra wiadomość. Dzisiaj w każdej gdyńskiej placówce są jeszcze miejsca – wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.Po przeprowadzonych analizach na chwilę obecną gdyńskie szkoły dysponują 661 wolnymi miejscami w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach zawodowych. Na tę liczbę składają się te dostępne dla absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Wolne miejsca w szkołach średnich:

absolwenci szkół podstawowych absolwenci gimnazjów
Liceum ogólnokształcące 101 Liceum ogólnokształcące 78
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 119 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 95
Zespół Szkół Technicznych 154 Zespół Szkół Technicznych 114
Analiza 11.07 godz. 10:00

Oznacza to, że 497 uczniów, którzy nie dostali się do żadnej ze szkół pierwszego wyboru nadal mogą znaleźć odpowiednią dla siebie placówkę.

Internetowa rekrutacja odbywa się pod adresem: https://nabor-pomorze.edu.com.pl/