Co nowego

Gdynia malowana kwiatami

 I miejsce i Nagrodę Główną zdobyła Maria Kaliszewska z kl. VI C, ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni za wykonanie koncepcji kwietnika o nazwie „Kwiatowa Arka”.

I miejsce i Nagrodę Główną zdobyła Maria Kaliszewska z kl. VI C, ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni za wykonanie koncepcji kwietnika o nazwie „Kwiatowa Arka”.

02.06.2018 r.

Znamy zwycięzców konkursu „Gdynia malowana kwiatami”, który adresowany był do dzieci klas I-III oraz IV-VI Szkół Podstawowych z Gdyni. I miejsce i Nagrodę Główną zdobyła Maria Kaliszewska z kl. VI C, ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni za wykonanie koncepcji kwietnika o nazwie „Kwiatowa Arka”.

Celem Konkursu było zapoznanie dzieci z procesem tworzenia kwietników sezonowych oraz zachęcenie ich do czynnego udziału w upiększaniu przestrzeni publicznej Miasta.
Konkurs odbył się w tym roku już po raz czwarty. Jednak po raz pierwszy zaproszono do wzięcia w nim udziału uczniów klas IV-VI. Na moment wcielili się oni w rolę inspektora Biura Ogrodnika Miasta projektującego miejską rabatę. Zadaniem dzieci było przedstawienie propozycji wzoru letniej odsłony kwietnika oraz zaproponowanie doboru roślin, które należy zastosować na tej rabacie. Zwycięska praca była podstawą do przygotowania przez inspektorów BOM tzw. projektu wykonawczego, czyli rozrysowania na planie szczegółowego wzoru z podaniem liczby poszczególnych roślin. Według tego projektu pracownicy specjalistycznej firmy stworzą rabatę, która będzie zdobiła teren przed Urzędem Miejskim aż do jesieni.

I MIEJSCE I NAGRODĘ GŁÓWNĄ, czyli między innymi realizację projektu w formie sezonowego kwietnika przed Budynkiem Urzędu Miasta przyznano:

Marii Kaliszewskiej z kl. VI C, ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni za wykonanie koncepcji kwietnika o nazwie „Kwiatowa Arka”, wychowawca i nauczyciel przyrody: Katarzyna Roeske.Komisja doceniła estetyczne wykonanie i przemyślany dobór roślin, uwzględniający również wysokość poszczególnych gatunków. Technika wykonania pracy w klarowny i atrakcyjny sposób przedstawia zamysł projektowy. Dzięki wykonaniu dwóch rysunków – rzutu z legendą oraz widoku z boku, pomysł jest czytelny i gotowy do zrealizowania.

Kwiatowa Arka już 6 czerwca

Zachęcamy zarówno zwycięzców, wyróżnionych jak również wszystkich zainteresowanych  do obecności podczas realizacji kwietnika w terenie 6-go czerwca od godziny 11:00. Spotykamy się przed Urzędem Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54. Wydarzenie to zostało włączone do europejskiej akcji EuGreen Week jako element ekologicznego kierunku myślenia o przestrzeni miejskiej:

https://www.eugreenweek.eu/partner-events/childrens-competition-gdynia-painted-flowers

Uroczyste wręczeniu nagród laureatom konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”, oraz dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu odbędzie się 13 czerwca o godzinie 14:00 w Gdyńskim Infoboxie.