Co nowego

Gdynia mistrzostwami stoi

Za dwa lata Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie, fot. gdyniasport

Za dwa lata Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie, fot. gdyniasport

10.07.2018 r.

Regaty, piłka nożna czy biegi to tylko niektóre z dyscyplin, których zawody odbędą się w najbliższym czasie w Gdyni. Prezentujemy przegląd imprez sportowych na najwyższym, mistrzowskim poziomie.

Sprawdzian umiejętności na Zatoce Gdańskiej

Trwająca 19. edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days to największa żeglarska impreza w Polsce. W jej ramach regularnie odbywają się międzynarodowe regaty w różnych kategoriach wiekowych. W tegorocznej odsłonie najwyższą rangę mają mistrzostwa Europy w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17. Bardzo ważnymi regatami będą także mistrzostwa świata do lat 21 klas Laser Standard i Laser Radial oraz mistrzostwa świata juniorów klasy Laser 4.7. Volvo Gdynia Sailing Days potrwają do 17 lipca.

Szczegółowe informacje o regatach dostępne w gdyńskim kalendarzu imprez.

Volvo Gdynia Sailing Days, fot. materiały prasowe

Już 18 lipca oczy sympatyków „pięćsetpiątek" będą skierowane na Gdynię. Przez pięć regatowych dni dwuosobowe załogi będą walczyć o laur Mistrza Świata Klasy 505. Na starcie jednocześnie znajdzie się prawie sto trzydzieści jachtów. W sobotę 21 lipca na Skwerze Kościuszki odbędzie się widowiskowa ceremonia otwarcia SAP 5O5 Worlds Championships. W kolejnych dniach, aż do 27 lipca na Zatoce Gdańskiej będą rozgrywane zaplanowane wyścigi.

Przez przeszkody i na dystansie 21 km

Będzie to sprawdzian umiejętności, woli walki i sprawności fizycznej. Już 8 września startują I Mistrzostwa Polski OCR 2018, czyli mistrzostwa w biegach przeszkodowych. Zmagania odbędą się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdyńskiej plaży oraz na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia. Malownicza i urozmaicona trasa oraz techniczne przeszkody pozwolą wyłonić pierwszego Mistrza oraz Mistrzynię Polski Biegów Przeszkodowych na dystansach 5 i 15 km. Bieg główny, w kategorii Elite, będzie podsumowaniem rocznego sezonu. Do rywalizacji stanie czołówka z rankingu Pucharu Polski oraz najlepsi z serii Elite zawodów biegów partnerskich.

fot, facebook.com/OCR.Polska

Ponadto w przyszłym roku najlepsi zawodnicy z całego kontynentu przyjadą do Gdyni na IV Mistrzostw Europy OCR 2019. Przyznanie organizacji Stowarzyszeniu Biegów Przeszkodowych OCR Polska odbyło się ostatniego dnia tegorocznych mistrzostw, które miały miejsce w Danii. W Gdyni biegacze wystartują na dystansach 4 i 15 km. Impreza odbędzie się pod koniec czerwca 2019 r.

Za dwa lata natomiast Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie. Mistrzostwa są organizowane od 1992 roku. Do tej pory biegacze stratowali w m.in. Oslo, Rio de Janeiro, Nowe Delhi, Cardiff i w Walencji. W zawodach startuje światowa czołówka biegaczy – profesjonalistów, jak i amatorów. Zawody w Gdyni zostaną rozegrane w marcu 2020 r.

U-20 World Cup

6 miast, 24 drużyny i walka o najwyższe piłkarskie trofeum w rozgrywkach do 20 lat. Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej odbędą się na Stadionie Miejskim w Gdyni oraz  w Lubinie, Tychach, Bydgoszczy, Lublinie oraz Łodzi. Selekcjonerem reprezentacji Polski na mistrzostwach będzie Jacek Magiera. Na razie nie jest wiadomo jakie spotkania zostaną rozegrane Gdyni.

U-20 World Cup, fot. materiały prasowe