Co nowego

Gdynia na konferencji Smart Cities

O gdyńskich sukcesach w zakresie budowania miasta inteligentnego opowiadać będzie Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, fot. materiały prasowe

O gdyńskich sukcesach w zakresie budowania miasta inteligentnego opowiadać będzie Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, fot. materiały prasowe

25.09.2018 r.

Jak usprawnić działanie współczesnych miast? Jak wdrażać innowację w życiu społecznym? Jaki wpływ na mieszkańców miast ma cyfryzacja? Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać prelegenci Nordic Smart Cities. O gdyńskich sukcesach w zakresie budowania miasta inteligentnego opowiadać będzie Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Odbywająca się pod hasłem „wyśnij, zbuduj, żyj” konferencja stanowi platformę do dialogu dla międzynarodowego grona innowatorów, przedstawicieli władz samorządowych i przedsiębiorców. Wydarzenie to 5 paneli dyskusyjnych, w ramach których kompleksowo poruszone zostaną zagadnienia związane z rozwojem miast inteligentnych. O gdyńskich doświadczeniach na polu dostosowania miasta do potrzeb mieszkańców będzie mówił Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

- Inteligentne miasto, to nie tylko jak się powszechnie przyjmuję zaawansowane technologie informatyczne, ale także innowacyjne rozwiązania dotyczące dialogu z mieszkańcami, partycypacji przy podejmowania ważnych społecznie decyzji, efektywnych wdrożeń miejskich reform czy zaangażowania samorządu w rozwój kultury i edukacji – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Gdynia, jako jedno z wyróżniających się miast w obszarze smart city od lat aktywnie działa w każdej z tych dziedzin – dodaje.

Konferencja Nordic Smart Cities odbędzie się 23 i 24 października w szwedzkim Malmö. Weźmie w niej udział ponad 100 prelegentów, którzy poruszą ponad 25 tematów w 5 blokach tematycznych takich jak: „Strategia i zarządzanie”, „Inteligentne technologie informacyjno-komunikacyjne i cyfrowe miasto”, „Miasto dostosowane do potrzeb mieszkańców”, „Badania i rozwój”, „Innowacje”.