Co nowego

Gdynia Półmaraton szuka wolontariuszy i Mistrzów Kibicowania

Wolontariusze mają różnego rodzaju zadania // fot. Sport Evolution

Wolontariusze mają różnego rodzaju zadania // fot. Sport Evolution

26.02.2019 r.

Za nieco ponad dwa tygodnie nasze miasto opanuje kilka tysięcy biegaczy z ponad 30 krajów świata. Wszystko w ramach imprezy sportowej Gdynia Półmaraton. Aby zawody i ich przygotowanie przebiegło sprawnie, potrzebni są wolontariusze. Dlatego organizatorzy wydarzenia poszukują osób chętnych do pomocy, które staną się częścią zespołu, a do wykonania będą miały różnego rodzaju zadania. Zgłaszać mogą się również ci, którzy chcą stworzyć wyjątkową atmosferę na trasie biegu. Dla nich przeznaczony jest konkurs Mistrz Kibicowania.

Gdynia Półmaraton potrwa od 15 do 17 marca. W jego organizację zaangażowanych ma być około 600 wolontariuszy. Będą oni pracować m.in.: w biurze zawodów, na starcie i mecie, w punktach odświeżania czy depozycie. To okazja do zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia. Daje również możliwość nawiązania przyjaźni i poznania wielu sportowców z całego świata. To w końcu okazja do wzięcia udziału w wielkiej imprezie sportowej. 

Rekrutacja wolontariuszy nadal trwa. Zgłaszać mogą się wszyscy chętni, którzy ukończyli 13 lat. Oferta jest skierowana zarówno do młodzieży, studentów, osób pracujących i seniorów. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie zawodów. Więcej informacji o wolontariacie można znaleźć na www.gdyniapolmaraton.pl.

Dla tych, którzy wolą obserwować rywalizację biegaczy i dopingować uczestników na ulicach miasta, przygotowano konkurs Mistrz Kibicowania. W tym roku odbędzie się jego 4. edycja. Jest on skierowany do szkół, przedszkoli oraz innych zorganizowanych grup młodzieżowych. Cel konkursu to promocja aktywnego, zdrowego stylu życia, aktywizacja młodzieży poprzez jej udział w wydarzeniach sportowych, nauka kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o ideę wolontariatu. Zgodnie z gdyńską tradycją motywem przewodnim konkursu są „Kraje Świata”. Chodzi o to, żeby zawodnicy z całego globu, poczuli się u nas jak w domu. Przy trasie półmaratonu powstanie 10 punktów kibicowania. Będą one inspirowane kulturą i obyczajami różnych krajów świata.

fot. Sport Evolution

Jest o co walczyć, bo grupy, które przygotują najlepszy doping, otrzymają nagrody. Ich łączna pula wynosi 10 tysięcy złotych. Żeby wziąć udział w konkursie trzeba przygotować, w dowolnej formie, prezentację, w której uczestnicy przedstawią swój pomysł na doping. Jednak czasu na zgłoszenia jest mało. Gotowy projekt należy przesłać, do 27 lutego, na adres: d.barambas@gdyniasport.pl lub pocztą na adres: SE Group, ul. Czapli 31A, 02-781 Warszawa. Autorzy wszystkich nadesłanych prac otrzymają maila potwierdzającego od organizatora konkursu. Regulamin jest dostępny tutaj.

Wtedy jury, złożone z przedstawicieli organizatora, władz miasta oraz sponsorów imprezy, wyłoni 10 finalistów. Każda z grup zakwalifikowanych do finałowego etapu otrzyma 1000 złotych na realizację swojego pomysłu.

17 marca, czyli w dniu, kiedy odbędzie się półmaraton, finaliści konkursu Mistrz Kibicowania zaprezentują swój punkt kibicowania przy trasie. Specjalne jury wyłoni ostatecznych zwycięzców.

Gdynia Półmaraton

Gdynia Półmaraton potrwa trzy dni. Impreza rozpocznie się 15 marca, wtedy zawodnicy będą mogli odwiedzić biuro zawodów lub wziąć udział w wydarzeniu towarzyszącym – Fit Living Expo w Gdynia Arenie. To targi, na których zaprezentowana zostanie najnowsza oferta sprzętu sportowego. Będzie też można poznać zasady bycia fit. Targi zakończą się 16 marca.

W sobotę, 16 marca, zaplanowano m.in. biegi dziecięce i młodzieżowe. Główny dzień zawodów to niedziela, 17 marca. Na ulice Gdyni wybiegnie wtedy kilka tysięcy biegaczy. Zawodnicy indywidualni i sztafety zmierzą się z półmaratonem i będą mieli do pokonania trasę o długości 21,097 km. Start o godz. 11.00.

fot. materiały prasowe

Nad bezpieczeństwem i komfortem zawodników będzie czuwać ponad 1000 osób, w tym służby mundurowe.
Szczegółowy program zawodów znajduje się tutaj. Natomiast formularz rejestracyjny do samego biegu jest dostępny na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.