Co nowego

Gdynia zaprezentowała swoją ofertę inwestycyjną w Cannes

Opis alternatywny

16.03.2015 r.

Stoisko Metropolii Gdańskiej i Gdyni na Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych MIPIM w Cannes, fot. Gdański Obszar MetropolitalnyGdynia zaprezentowała swoją ofertę inwestycyjną na targach MIPIM odbywających się rokrocznie w Cannes. Zainteresowanie zwiedzających było duże, a potęgował je baner zawieszony na słynnym Pałacu Festiwalowym - tym samym, który gromadzi największe gwiazdy filmu na słynnym festiwalu. Zbliżając się do położonego nad samym morzem, przy ekskluzywnym bulwarze Croisette budynku, nie można było nie zauważyć mapy Polski z zaznaczonym Trójmiastem i numerem stoiska.
 
Gdynia prezentowała przede wszystkim projekt Śródmieścia Morskiego - Sea City oraz kilka najatrakcyjniejszych działek, w tym np. grunty w luksusowej nadmorskiej lokalizacji w Orłowie, ale także przeznaczone pod przemysł, magazyny czy biura.
 
Na wspólnym stoisku swoją ofertę prezentował także deweloper Eurostyl, prowadzący budowę kompleksu wysokiej klasy biurowców Tensor, zlokalizowanego w biznesowej części miasta. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudzał projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która istotnie zwiększy atrakcyjność pewnych dzielnic Trójmiasta.
 
Stoisko odwiedziło bardzo wielu gości, w tym także Komisarz Elżbieta Bieńkowska oraz liczni dyplomaci, np. Ambasador RP  we Francji dr Andrzej Byrt. Wiele z dziesiątek spotkań i prezentacji będzie miało swój dalszy ciąg w postaci tzw. study tours w Gdyni.

fot. Gdański Obszar Metropolitalny