Co nowego

Interaktywna wystawa w Gdyni

Interaktywna wystawa w Gdyni // fot. WFOŚiGW w Gdańsku

Interaktywna wystawa w Gdyni // fot. WFOŚiGW w Gdańsku

29.06.2018 r.

Jak wygląda podwodne życie jeziora, jaką rolę spełniają torfowiska i dlaczego warto zapraszać motyle do ogrodu? Tego wszystkiego można się dowiedzieć odwiedzając Park Rady Europy. Można tam oglądać interaktywna wystawę plenerową przygotowaną w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza”.
 
Bohaterami kampanii, realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jest rodzina Pomorskich. Niedawno zawitała ona do Gdyni. Można ją zobaczyć na wystawie w Parku Rady Europy. Została ona przygotowana w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza”.
 
Ekspozycja składa się z trzech dużych brył. Na każdej zamontowane są interaktywne gry i zabawy. A wszystko po to, aby edukować w ciekawy i niebanalny sposób.
 
Wystawa w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze. I tak można się dowiedzieć np.: czym jest przyspieszona eutrofizacja, jaką role spełniają torfowiska czy jak wygląda podwodne życie jeziora?
 
Poszczególne zagadnienia prezentuje, na bryłach, właśnie rodzina Pomorskich. Na zapoznanie się z ich przygodami zostało niewiele czasu. Wystawę można oglądać do 2 lipca.
 
Wystawa to tylko jeden z elementów tej kampanii. Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się więcej informacji i porad jak dbać o środowisko, filmy oraz gry edukacyjne.