Co nowego

Jak spędzić weekend w Gdyni

Plakaty zapowiadające weekendowe wydarzenia

Plakaty zapowiadające weekendowe wydarzenia

12.04.2018 r.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

Wielkie Derby Trójmiasta ponownie w Gdyni. W 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia podejmie Lechię Gdańsk.
Pierwszeństwo zakupu biletu na mecz derbowy przysługuje kibicom, którzy byli przynajmniej na jednym meczu w Gdyni w sezonie 2016/17 i 2017/18.

Stadion Miejski - Gdynia, ul. Olimpijska 5, piątek 13 kwietnia, godz. 18:00.

Teresa Werner

Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiała się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Zaistniała dzięki takim przebojom jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała" czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski emitowane są na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Artystka ma na swoim koncie nagrane dwie płyty CD oraz krążek DVD z dotychczasowymi wideoklipami. Album "Spełnić marzenia", którego premiera miała miejsce w 2012 roku uzyskał status Złotej Płyty.

Teresa Werner wystąpi w piątek 13 kwietnia o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Portu Gdynia - Gdynia, ul. Rotterdamska 9

Bilety: http://gdynia.pl/kalendarz

Piersi Akustycznie

Piersi - kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek "DZIADEK" Moździerski, Rafał "JEZIORO" Jezierski oraz Andrzej "OLI" Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.

Już na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, muzycy pokazali się jako zespół nietuzinkowy i bardzo charakterystyczny – mocne, punkowe brzmienie połączyli z tekstami poezji socrealizmu. Był to oczywiście zabieg mający na celu sparodiowanie twórczości komunistycznych poetów, jednak okazał się to również świetny sposób na cenzurę, która nie mogła wyciąć tych tekstów. Taki repertuar zapewnił zespołowi miejsce w "złotej ósemce" festiwalu Jarocin '84.

W piątek 13 kwietnia o godz. 20:00 zespół wystąpi w Klubie Atlantic, ul. 3 Maja 28.


III Wiosenny Turniej Szachowy

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni (ul. Cechowa 24) zaprasza w sobotę 14 kwietnia na III Wiosenny Turniej Szachowy. Początek o godz.10:00.

Zapisy do 13 kwietnia, e–mail: szkolkaszachowa@op.pl, tel. 799993734 po 18.00
lub na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje

System rozgrywek: 15 minut dla zawodnika – 7 rund systemem szwajcarskim. W trakcie zawodów obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego.

Gra miejska - Rozkoduj Gdynię!

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza w piątek 13 kwietnia o godz. 18:00 rodziny, dzieci, dorosłych - do udziału w bezpłatnej grze miejskiej, podczas której uczestnicy przemierzą miasto i rozwiążą zadania ukryte w kamienicach oraz na murach i chodnikach. Uczestnicy gry, niczym detektywi, przy pomocy map, notatek oraz archiwalnych zdjęć rozszyfrują zagadki związane z architekturą, urbanistyką oraz przeszłością miasta.

Wstęp wolny.

Festiwal GRAMY

Festiwal Gier Planszowych w Gdyni już po raz szesnasty!
Zapraszamy wszystkich fanów gier planszowych na koleją edycję ogólnopolskiego święta gier bez prądu czyli Festiwal GRAMY. Szesnasta edycja tej imprezy odbędzie się 14 - 15 kwietnia w hali Gdynia Arena.  Godziny: sobota od 10:00 do 20:00 i niedziela od 10:00 do 18:00.

Festiwal GRAMY to niepowtarzalna szansa dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi, na poznanie nowych gier, wzięcie udziału w turniejach (w tym eliminacjach do Mistrzostw Polski), a przede wszystkim świetną zabawę przez cały weekend!

Formuła festiwalu jest prosta – przez całą sobotę i niedzielę gramy w gry planszowe, od klasyki takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. W Festiwalowej wypożyczalni dostępnych będzie ponad 1000 tytułów, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad wspierać będą uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Dostępna będzie także lista „20 gram” – lista sugerowanych przez organizatora gier, których każdy powinien spróbować.
Dla młodszych uczestników przygotowana będzie strefa Poszukiwaczy Przygód, gdzie znajdzie się wiele atrakcji tj. dmuchany zamek czy specjalnie przygotowana mata sumo.

Na stoiskach będzie można wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach obiegówkowych. Już od przekroczenia drzwi Gdynia Arena rozpocznie się Twoja pierwsza gra!

Bilety: http://festiwalgramy.com/site/pages/bilety

Warsztaty „Głosy Tradycji w Gdyni”

Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) oraz Akademia Głosów Tradycji zapraszają na warsztaty w ramach projektu „Pieśni wiosenne-suwalskie".

Poprowadzi: Marcin Lićwinko
Udział w warsztatach jest płatny: 50 zł. Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta.

Zapisy:
https://goo.gl/forms/ RvR94dyLvCOhovhK2

Warsztaty odbędą się w weekend 14 i 15 kwietnia w godz. 11:00-17:00.

Dla kogo?
Warsztaty są przeznaczone dla osób powyżej 16-tego roku życia, które chciałyby poznać nowe pieśni tradycyjne, czerpać przyjemność ze śpiewu wspólnotowego, zarówno dla początkujących, jak i kontynuujących przygodę z "białym" głosem.  Przygotowanie muzyczne nie jest wymagane.

Program:
Głównym celem zajęć jest przede wszystkim “rozśpiewanie” uczestników oraz zapoznanie się z różnorodnością tradycji muzycznych Suwalszczyzny. Uczestnicy poznają pieśni rekruckie, liryczne, sobótkowe, śpiewane przy żniwach, smutne i wesołe, śpiewane po polsku oraz w gwarze charakterystycznej dla tego regionu.

Bilety: http://www.tmg.org.pl/

Plakat Spacer po Kamiennej GórzeSpacer po Kamiennej Górze

Rada Dzielnicy Kamienna Góra zaprasza na spacer. Zbiórka w sobotę 14 kwietnia, godz. 12.00 przy krzyżu na szczycie Kamiennej Góry. Czas trwania spaceru około 2h. Możliwe zwiedzanie Domu Marynarza.

Wstęp wolny.

Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk

Mecz piłkarzy ręcznych pomiędzy Spójnią Gdynia a Wybrzeże Gdańsk odbędzie się 14 kwietnia o godz. 12.00 w hali GCS. Będzie to ostatni w tym sezonie mecz Spójni Gdynia, a do tego DERBY dlatego gorąco namawiamy kibiców do przybycia i głośnego dopingowania!

Bilety: www.interticket.pl

Plakat Otwarte Spotkania KuglarskieOtwarte Spotkania Kuglarskie

Spotkania odbywają się cyklicznie co sobotę od godziny 14:00 do 16:00. Pierwsza godzina to warsztaty dotyczące różnych rekwizytów.

Program:
Sobota 14 kwietnia - podstawy tańca z ogniem (poi), Bartosz Zavek Zarucki

Wstęp wolny.

Plakat Misja Ściśle FajnaGra muzealna "Misja ściśle fajna"

Gra muzealna dla dzieci i młodzieży w wieku 11 - 15 lat
Druga i czwarta sobota miesiąca, godz. 17.00 – 18.30
Uwaga! Agentka X poszukuje współpracowników do udziału w Misji Ściśle Fajnej, której celem jest rozwiązanie Wielkiej Tajemnicy w Muzeum Emigracji w Gdyni!
Wymagania:
- ciekawość i dociekliwość,
- odwaga i spryt,
- Wiek 11–15 lat (dorosłym wstęp wzbroniony. Wzbudzają zbyt dużo podejrzeń!).

Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie nie uczestniczą w zajęciach, ale są zobowiązani pozostać podczas cały czas trwania gry w budynku Muzeum Emigracji w Gdyni.

Bilety: www.polska1.pl/pl/zaplanujwizyte/bilety

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.

Wędrówka Szlakiem Trójmiejskim - I etap

PTTK Klub Turystyczny "Wybrzeże" oraz Nordic Walking Team Gdynia zapraszają w niedzielę 15 kwietnia na pierwszy etap wędrówki pieszej Szlakiem Trójmiejskim zwanym również żółtym.

Jest to najpopularniejszy szlak regionu gdańskiego nazywany kiedyś Szlakiem Wzgórzami Trójmiasta. O jego atrakcyjności decyduje urozmaicona rzeźba i duża lesistość terenu, przez który przebiega. Szlak przecina cały szereg dolin, takich jak np. Królewska Dolina, Jaśkowa Dolina, czy Dolina Ewy. Do szczególnie interesujących miejsc na szlaku zaliczyć należy takie jak np. Sobótka, Wzniesienie Marii czy Góra Donas. Swój początek szlak ma przy Dworcu Gdynia Gł., koniec przy Gdańsk PKS i liczy sobie 47,4 km długości.

Za przebycie całego szlaku można zdobyć odznakę turystyczną ustanowioną przez Gdański Oddział PTTK.
Pierwszy etap Szlaku Trójmiejskiego, w całości gdyński uczestnicy przejdą w niedzielę, 15 kwietnia. Na trasie wędrówki będą takie urokliwe miejsca jak: rezerwat Kacze Łęgi, polana Krykulec czy Góra Donas. O tajemnicach Góry i jej okolic opowie Michał Miegoń.

Start: o godz. 11:00.

Zbiórka: Giełda Towarowa przy ul.Rdestowej, Gdynia Dąbrowa.

Dojazd: do przystanku "Giełda Towarowa" autobusami linii: R, 171, 181 oraz trolejbusami linii: 23, 27, 31.
Dystans marszu: około 14 km.

Zabieramy ze sobą kijki nordic walking (piechurzy bez kijkowi także mile widziani), suchy prowiant, picie i obowiązkowo dobry humor. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, natomiast pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.

Plakat koncertu In Memoriam Koncert In Memoriam

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w kościele Najświętszej Maryi Panny w Gdyni odbędzie się koncert In Memoriam. W repertuarze przewidziano kompozycje o charakterze sakralnym w wykonaniu Polskiego Chóru

Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. Koncert rozpocznie się w sobotę 14 kwietnia o godz. 19.30. Wstęp wolny.
Tego wieczoru widownia usłyszy dwie kompozycje sakralne: „Mszę Wawelską” Henryka Jana Botora, którą chór wykona a cappella oraz „Requiem” Maurice Duruflé z towarzyszeniem solistów, chóru, organów i wiolonczeli. Koncert gościnnie poprowadzi profesor Stanisław Krawczyński.

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

Gdyńska scena Olki Szczęśniak

Olka testuje swój nowy materiał. Wraz z nią wystąpią z nowymi tekstami komicy z całej Polski. Niedziela 15 kwietnia godz. 20:00,  
Blues Club, ul. Portowa 9.

Bilety: www.kupbilecik.pl

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim w Gdyni!

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 13 i 14 kwietnia o g. 19.00 na spektakl  „Romeo i Julia” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Słynna historia miłosna. Dwoje tragicznie zakochanych. Dwa zwaśnione rody. Dwa przerwane życia. A wszystko z powodu rywalizacji, ambicji i zaślepiającej nienawiści ich rodzin. W naszej realizacji szekspirowski konflikt między rodami Capuletich i Montekich, zostaje przeniesiony w bliską, acz niecodzienną przestrzeń. Romeo i Julia padają tu ofiarą kibolskiej nienawiści. Antagonizmy między kibicami dwóch klubów piłkarskich nie pozwolą na spełnienie wielkiej, młodzieńczej miłości. Nieważne komu kibicujesz. Miłość zasługuje na wygraną.

W niedzielę 15 kwietnia o g. 19.00 zapraszamy na liryczno-muzyczną i niezwykle dowcipną sztukę Anny Burzyńskiej „Cafe Luna” w reżyserii Józefa Opalskiego.

Trzy przyjaciółki, różne jak trzy żywioły, ale każda ma swoją historię i wspomnienie miłości. Łączy je więcej niż się spodziewają, ostatecznie nic ich nie podzieli. I tajemniczy gość w zapadłej spelunie Cafe Luna. Wprowadzi sporo zamieszania, ale i radości. One trzy, ich dwóch, niespodzianki, drinki i wzruszające piosenki z filmów Pedro Almodóvara.

Centrum Kultury proponuje

Centrum Kultury zaprasza:
– piątek 13 kwietnia o godz. 18.00 na spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” w reż. Tomasza Podsiadłego. Niezwykle zabawna, a przy tym nieco ironiczna historia księżniczki Pirlipatki i księcia, który nie potrafi sobie znaleźć żony. Klasyka według mistrza Andersena w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy. Spektakl dla dzieci powyżej 4. roku życia. Bilety: 20 zł.
– niedziela 15 kwietnia o godz. 12.00 i 16.00 na ostatnie dwa pokazy spektaklu „Rybki. Historia gdyńskiej miłości” w reż. Tomasza Podsiadłego. Oglądając spektakl, widzowie przekonają się, że słynne Rybki skrywają niesamowitą historię miłosną. Będzie muzycznie, tanecznie i magicznie! Poznają przystojnego Rybaka Macieja, poszukującego żony i ryb, jego przezorną Matulę – wielbicielkę dziergania, elokwentnego Krzyśka – poszukiwacza bursztynu, atrakcyjne gdynianki na wydaniu oraz pewną zagubioną spacerowiczkę zza miedzy.

Bilety: 20 zł. Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w niedzielę 15 kwietnia godz. 12.00 na „Bajkę o Księciu Pipo i Jego Czerwonym Koniku” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa.
Bilety: 25 zł.


Więcej informacji w Kalendarzu Wydarzeń