Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Plakaty weekendowych wydarzeń

Plakaty weekendowych wydarzeń

12.07.2018 r.

Plakat Gdynia Design Days 2018Gdynia Design Days 2018

Chociaż współcześnie kojarzy się głównie z krytycznym błędem sprzętu elektronicznego, to w tym przypadku chodzi o coś szerszego – wędrówkę, tułaczkę, nieporozumienia, a nawet o frustrację. „Error” to hasło i motyw przewodni tegorocznych Gdynia Design Days, które potrwają do 15 lipca. Organizatorzy odsłaniają karty i zdradzają pierwsze istotne szczegóły dotyczące wydarzenia.

W zeszłym roku był „Sztorm”, wcześniej bywało „Na Styku” i również „Odzyskane”. Tym razem organizatorzy Gdynia Design Days postawią na hasło „Error” w bardzo szerokim kontekście. Młodsze pokolenia kojarzą ten motyw ze słynnym niebieskim ekranem symbolizującym błąd, ale rada programowa festiwalu wskazuje na łacińskie korzenie tego słowa, a nawet odwołuje się do trudnych relacji międzyludzkich. To wątki, wokół których będzie się kręcić zaplanowana na pierwszą połowę lipca tegoroczna, jedenasta już edycja gdyńskich dni designu.

Szykuje się kolejne kilkudniowe święto przemyślanych projektów, kreatywności i designu w miejskiej przestrzeni. Kontekst, w którym zostaną osadzone związane z festiwalem wydarzenia będzie mocno skłaniał się w kierunku pytania o wartość naszych potrzeb i określenia priorytetów.

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

Plakat Volvo Gdynia Sailing Days

Volvo Gdynia Sailing Days 2018

Trwa Volvo Gdynia Sailing Days, czyli największa żeglarska impreza w Polsce. To prestiżowy cykl regat w kraju i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego. Zakończy się 17 lipca.

Dużą zaletą Gdyni jest to, że żeglarze są na wyciągnięcie ręki. Ich rywalizację bardzo dobrze widać z plaży oraz z falochronu Mariny Gdynia, z Bulwaru Nadmorskiego i z Kamiennej Góry.

Volvo Gdynia Sailing Days to nie tylko emocje na wodzie, ale również na lądzie. Jedną z tegorocznych propozycji wartych uwagi jest Festiwal Filmów Żeglarskich, czyli wyjątkowa okazja do zapoznania się z kinem mocno zanurzonym w morzu. Bezpłatne projekcje w Gdyńskim Centrum Filmowym wyświetlane będą do 15 lipca. To jednak nie wszystkie przygotowane atrakcje.

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

"Z pamiętnika grafika" - warsztaty rodzinne

Warsztaty przeznaczone dla dzieci do lat 12, zgłaszane do udziału w wydarzeniu przez opiekunów. Zadaniem uczestników warsztatów będzie rozwiązywanie zagadek zlokalizowanych na wystawie czasowej prezentującej dorobek Karola Śliwki. Zajęcia przybliżą dzieciom treść wystawy oraz zaznajomią je z podstawami projektowania. Działania warsztatowe będą kładły nacisk na pracę grupową i kreatywne działanie.

Najbliższe spotkanie w piątek 13 lipca – Wakacje w Muzeum: Śliwka, czyli….

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Muzeum prosi o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

Plakat Kino Letnie BatoryKino Letnie Batory

W co drugi piątek wakacji o godz. 21.00 na elewacji budynku CH Batory (ul. 10 Lutego 11) zaprezentowane zostaną filmy w wakacyjnym klimacie.

Piątek 13 lipca - Nice Guys. Równi Goście

Wstęp wolny.Plakat Kino Letnie KarwinyKino Letnie Karwiny

Rada Dzielnicy Karwiny zaprasza do Kina Letniego w Amfiteatrze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Chwaszczyńskiej 26.

Piątek 13 lipca - KAC VEGAS godz. 21.30.

Wstęp wolny.

Plakat dnia otwartego BCTDzień Otwarty BCT

W sobotę 14 lipca w godz. 9:00 – 14:00 BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy (ul. Kwiatkowskiego 60) zaprasza na Dzień Otwarty.

Będzie możliwość przyjrzenia się pracy terminalu z bliska, obejrzenia, a nawet manipulacji terminalowymi maszynami, przyjrzenia się z bliska przeładunkowi kontenerów na statku kontenerowym, obejrzenia nietypowych przedmiotów, które składuje się w magazynie, a także posłuchania o specyfice kolejowych przeładunków kontenerów.
Krajowa Administracja Skarbowa i Izba Celna w Gdyni przygotowała prezentację pracujących na terminalu skanerów stacjonarnego i mobilnego, prezentację pracy psa tropiącego, minilaboratorium oraz nietypowe eksponaty, które nielegalnie próbowano wwieźć do kraju.

Portowa Straż Pożarna zaprezentuje swoje wozy bojowe i pokaz gaszenia pożaru.

Pracująca w Porcie Gdynia firma Fairplay Holowniki Polska zaprezentuje swoje holowniki, te najpotężniejsze i te mniejsze – będzie można wejść na pokład i posłuchać opowieści kapitanów.

Akwarium Gdyńskie jak zwykle zaproponuje interesujące prezentacje fauny i flory Bałtyku. Na swoim stoisku prezentować będzie okazy zza siedmiu mórz i rzek. Podwodny świat oglądać będzie można w skali mikro i makro. Z pewnością nie zabraknie „pasażerów na gapę”, którzy przybyli do bałtyckich portów z wodami balastowymi statków. Wśród imigrantów znajdą się krabiki z Ameryki, babki bycze z Morza Czarnego czy krewetki z Atlantyku. Na naszym stoisku pojawią się również okazy z dalekich podróży.

A wszystko to w atmosferze pikniku rodzinnego, dmuchanych zabawek dla najmłodszych, konkursów, oraz zabaw zręcznościowych. Podczas imprezy odbędzie się tez kwesta na rzecz Hospicjum Dziecięcego Gdynia Bursztynowa Przystań.

Plakat Plaża Babie Doły od(Nowa)Plaża Babie Doły od(Nowa)

„Iść, ciągle iść, w stronę…plaży” – parafraza nieśmiertelnego hitu zespołu „2+1” idealnie oddaje nastrój, jaki będzie towarzyszył wszystkim, którzy wezmą udział w uroczystym otwarciu nowego wejścia na plażę Gdynia Babie Doły. 900-metrowy przemarsz od starej do nowej pętli autobusowej zlokalizowanej przy ul. Zielonej odbędzie się w sobotę, 14 lipca, o godzinie 13:00. Na uroczystość „Plaża Babie Doły od(Nowa)” zapraszają: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk oraz Rada Dzielnicy Babie Doły.

Dojazd na plażę Gdynia Babie Doły nigdy nie był prostszy. Wszystko dzięki remontowi jezdni oraz budowie nowej pętli autobusowej. Od lipca mieszkańcy oraz turyści będą mogli wysiąść z pojazdu komunikacji miejskiej na końcu ulicy Zielonej i w kilka chwil znaleźć się nad morzem - w sezonie wakacyjnym kursować będą tam autobusy linii 209 i 309. Istotną kwestię w realizacji tego projektu odegrała Agencja Mienia Wojskowego, która zdecydowała się przekazać miastu nieużywane od dawna tereny.

Otwarcie nowego wejścia na plażę Gdynia Babie Doły doczeka się hucznej celebracji już w tę sobotę. O godz. 13:00 rozpocznie się przemarsz ze starej (ul. Ikara) do nowej pętli autobusowej. 900-metrowy odcinek możesz pokonać wspólnie z włodarzami miasta, w tym prezydentem Wojciechem Szczurkiem. Wstęp wolny.

Old Breakout

Zespół Old Breakout, który powstał w oparciu o muzyków legendarnej formacji Tadeusza Nalepy. W repertuarze grupy znaleźć można najnowsze kompozycje blues-rockowe oraz przede wszystkim stare przeboje zespołu Breakout, takie jak: Modlitwa, Oni zaraz przyjdą tu, Kiedy byłem małym chłopcem, Pomaluj moje sny. Głównie te ostatnie wypełnią program koncertu w Sali Koncertowej Portu Gdynia, Rotterdamska 9. Początek w sobotę 14 lipca o godz. 20:00.

Aktualny skład zespołu:
Tadeusz Trzciński - harmonijka
Maciej Kubicki - gitara basowa
Marcin Koldra - śpiew, gitara
Jarosław Gas - perkusja
Jacek Korzeniowski - organy Hammonda
Sławek Burakowski - gitara
Monika Ulrik - vocal

Bilety: https://www.interticket.pl/

O historii Gdyni - spacery, prezentacje multimedialne

Rada Dzielnicy Śródmieście, Centrum Kultury w Gdyni oraz Gdynia InfoBox zapraszają na "Spotkania w Śródmieściu z historią Gdyni". Gospodarzem prelekcji, spacerów i prezentacji multimedialnych będzie Arek Brzęczek.

Spacer ulicami Gdyni - Kryminalna przechadzka po śródmieściu Gdyni. Rozpoczęcie niedziela 15 lipca godz.11.00 przed InfoBoxem zakończenie godz. 13.00, poczęstunek.

Parkrun Gdynia w każdą sobotę

Cykliczne biegi Parkrun Gdynia to część akcji społecznej Gdyńskie Poruszenie, zachęcającej do aktywnego wypoczynku. Parkrun Gdynia to bieg na dystansie 5 km z indywidualnym pomiarem czasu. Dzięki systemowi on-line, wyniki rejestrowane są na stronie www.parkrun.pl, jak również przesyłane są na adres mailowy uczestników. Udział w parkrun stanowić może dodatkowy element treningu, bądź też okazję do sprawdzenia i poprawienia swojej formy.
Parkrun Gdynia organizowany jest przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9.00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Zbiórka o 8.45 na ścieżce prowadzącej na Bulwar vis a vis restauracji Del Mar (przy plaży miejskiej).

Dołącz do grupy, przyjdź, pobiegaj, poćwicz, a jednocześnie przygotuj się do cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych.

Bazar Bo Ze Wsi w nowej siedzibie

Dawna siedziba kina Polonia (później Goplana) mieszcząca się na rogu ul. Żeromskiego (od strony skweru Kościuszki) zmieniła się w miejsce pełne wydarzeń, spotkań i zakupów.

W soboty w godz. 10.00-14.00 oraz w czwartki w godz. 13.00-17.00 odbywa się tam Bazar Bo Ze Wsi, gdzie można kupić regionalne produkty od lokalnych producentów i rolników.

Plakat Koncertu Muzyki PromenadowejKoncerty Muzyki Promenadowej

Miasto Gdynia zaprasza na Koncerty Muzyki Promenadowej, które odbędą się w Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego.

niedziela 15 lipca
Piosenki z Riwiery
Zespół wokalny Klubu MW Riwiera

Prowadzenie koncertów: Krzysztof Dąbrowski. Obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w CultureBoxie (ul. Świętojańska 30), na tydzień przed każdym koncertem.

Wstęp wolny.

The Missing Part

The Missing Part tworzą Natalia Kwiatkowska (Najlepsza bluesowa wokalistka w kraju 2015 i 2016 wg czytelników magazynu " Twój Blues") oraz Robert Kapkowski (Kraków Street Band- Finalista X Must Be The Music). Oboje są członkami zespołu Cheap Tobacco, który ma na koncie wiele sukcesów, m.in. zwycięstwo na Rawa Blues 2013 czy pierwsze miejsce w kategorii odkrycie roku według ankiety kwartalnika Twój Blues, oraz koncerty na większości najważniejszych około- bluesowych festiwali w Polsce oraz zagranicą.

Blues Club - Gdynia, ul. Portowa 9, niedziela 15 lipca, godz. 19:30.

Bilety: https://www.kupbilecik.pl

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie

XXIII Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:
– 13, 14, 15 lipca o godz. 20.00 na spektakl „Jesteśmy na wczasach” wg Wojciecha Młynarskiego w reż. Jarosława Kiliana.

Akcja dzieje się „na wczasach”, bo gdzieżby indziej, jeśli nie na naszej scenie w Orłowie. Są wakacje, plażowy entourage, Mewka, Szprota, Ratownik i Kierownik turnusu. A wśród nich nasz bohater, polski everyman, ten, który szuka miłości, przyjaźni, sensu. Spotykamy go, gdy jest „w wędrówce życia, na połowie czasu”.
Ze znakomitych utworów Wojciecha Młynarskiego wyłania się świat, który znamy, który nas zaskakuje, ale który kochamy, bo przecież „jeszcze w zielone gramy”…

Klub Filmowy

Klub Filmowy (ul. Polska 1) zaprasza w dniach:
– 13-15 lipca o godz. 18.00 – „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”,
– 13-15 lipca o godz. 18.00 – „Na plaży Chesil”.
Bilety: 12 zł i 10 zł (poniedziałek).


Więcej informacji w Kalendarzu Wydarzeń