Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Molo w Orłowie, fot. Krzysztof Brucki

Molo w Orłowie, fot. Krzysztof Brucki

Książki, Instagram i hasztagi – dyskusja

Po co pisarzowi Instagram? Czym zajmuje się bloger literacki i czy na tym zarabia? Dlaczego wydawnictwa prowadzą fanpage? Czy literatura może dzisiaj istnieć poza social mediami? Na te pytania i inne odpowiedzą: Małgorzata Halber, Kaja Kowalewska, Zwierz Popkulturalny, Szymon Holcman z Kultury Gniewu oraz specjalistka ds. social mediów – Justyna Łukasik-Russek. Spotkanie dotyczące funkcjonowania literatury w Internecie poprowadzi ekspertka w temacie promowania książek – Zuzanna Gajewska z bloga promotorkaczytelnictwa.pl.

Spotkanie w ramach projektu „Książka – z salonów do Internetu” odbędzie się w Bibliotece z Pasją, Al. Zwycięstwa 96/98 w piątek 19 października, o godz. 18:00.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kino Otwarte w Muzeum Miasta Gdyni

Celem spotkań w ramach Kina Otwartego jest edukacja na temat praw człowieka. Filmy pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na problemy.
Projekcje filmów dokumentalnych na tematy prawo – człowiecze stanowią punkt wyjścia do dyskusji na temat problemu, zjawiska przedstawionego w filmie. Projekt odpowiada na problem rosnącego zjawiska mowy nienawiści i działań dyskryminacyjnych, które przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią.

W programie znajdą się filmy dotyczące min.: imigracji, uchodźstwa, dyskryminacji ze względu na pochodzenie, społecznych i psychologicznych przyczyn stereotypów i dyskryminacji, niewolnictwa XXI wieku, handlu ludźmi, praw dzieci, swobody wypowiedzi i wolności przekonań.

 
Muzeum Miasta Gdyni,
ul. Zawiszy Czarnego 1
19 października 18:00.
Wstęp wolny

Tytuł oryginalny: El Club
Reżyseria Pablo Larraín
Chile 2015, 98 min

Miejsce: sala kinowa wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte”
Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale „EL Club” to kolejny obraz jednego z najwybitniejszych chilijskich reżyserów Pabla Larraína, którego poprzedni film „No” był nominowany do Oscara w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny.

Mała miejscowość na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku. Czterech księży wraz z siostrą zakonną wiedzie tu spokojne życie. Największym wydarzeniem są w ich monotonnej codzienności gonitwy, w których bierze udział ich chart. Spokój grupy przerywa samobójstwo nowo przybyłego księdza, który nie wytrzymuje oskarżeń rzucanych na niego publicznie przez tajemniczego mężczyznę. Dla wyjaśnienia tej zagadkowej sytuacji kuria przysyła ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, który rozpoczyna śledztwo. Co spowodowało, że grupka duchownych znalazła się na wygnaniu na dalekiej prowincji?
Pablo Larraín buduje film gęsty od znaczeń. Niezwykły klimat tego obrazu udaje się osiągnąć dzięki zdjęciom, kręconym pod słońce. W niedoświetlonych kadrach kryją się niewygodne sekrety i przerażające tajemnice. Jakby wbrew otwierającemu film cytatowi z Księgi Rodzaju „Bóg zobaczył, że światło było dobre i oddzielił światło od ciemności”.

Wernisaż wystawy Doroty Nieznalskiej "Przemoc i Pamięć"

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Doroty Nieznalskiej pt. "Przemoc i pamięć. Badania SRV Sektion Rassen - und Volkstumsforschung (pamięci mojej Rodziny oraz tych, którzy w 1947 r. doświadczyli przymusowych wysiedleń podczas „Akcji Wisła”)"

Dorota Nieznalska - PRZEMOC I PAMIĘĆ
Badania SRV Sektion Rassen- und Volkstumsforschung
(pamięci mojej Rodziny oraz tych, którzy w 1947 r. doświadczyli przymusowych wysiedleń podczas „Akcji Wisła”)
Głównym celem instalacji, opartej na wyjątkowych materiałach powstałych podczas II wojny światowej i znajdujących się obecnie w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest próba krytycznego przyjrzenia się ich dwuznacznej „naukowej” wartości i równocześnie upamiętnienie dziedzictwa kulturowego badanych w tamtym czasie regionów.

Użyte archiwalne materiały fotograficzne pochodzą z sekcji rasowo-ludoznawczej, krajoznawczej Institut für Deutsche Ostarbeit (IDO). Instytut miał w intencji Hansa Franka (Gubernatora Generalnego GG) zostać przekształcony w niemiecki uniwersytet w Krakowie. Fotografie ukazywać miały walory przyrodnicze Generalnego Gubernatorstwa, zacofanie kulturowe ziem podbitej Polski, jak również dowodzić odwiecznej niemieckiej obecności na „Wschodzie” tłumaczonej jako „niemiecka misja cywilizacyjna”.

Muzeum Miasta Gdyni - Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1, piątek 19 października 18:00, Wstęp wolny.

Gdyńskie warsztaty podróżnicze Anna Jaklewicz

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na pierwsze powakacyjne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat" w piątek 19 października o godz. 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Spotkanie poprowadzi Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolog i antropolog, autorka książki „Indonezja. Po drugiej stronie raju”.

Dziewięć miesięcy w samotnej podróży, tysiące pokonanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych wysp. Indonezyjska wyprawa Anny Jaklewicz zaprowadziła ją na odległe archipelagi i w rejony zamieszkałe przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Pokaz pozwoli nam przyjrzeć się bliżej kilku z nich. Poznamy bissu – tzw. piątą płeć czyli androgenicznych szamanów z grupy etnicznej Bugis. Weźmiemy udział w ich rytualnym tańcu ze sztyletami i dorocznym święcie mappalili rozpoczynającym porę deszczową. U Toradżów, górali z Celebesu, przyjrzymy się niezwykłym pogrzebom organizowanym nawet kilka lat po śmierci, odwiedzimy targ bawołów, świętych zwierząt Toradżów, żeby dowiedzieć się dlaczego wartość niektórych przekracza cenę nowego samochodu.

Dzień Rodzeństwa

Gdynia rodzinna zaprasza na wyda­rzenia w ramach obchodzonego w Gdyni Dnia Rodzeństwa. Warsztaty rodzinne odbędą się 20 paź­dziernika w godz. 11.00-14.00 w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2).
W programie przygotowywanie prezentów dla rodzeństwa, tworzenie breloczków, ozdób ceramicznych oraz kwiatów w kulach tzw. Kokedama, które przygotowane własno­ręcznie staną się wyjątkowym prezentem dla rodzeństwa. Będzie można także otrzymać kartę pocztową – do wysłania na poczcie do siostry lub brata.

Samorząd gdyński wprowadził w 2016 roku do kalendarza miejskich wydarzeń Dzień Rodzeństwa, który obcho­dzimy 22 października. Inicjatywa wprowadzenia Dnia Rodzeństwa zrodziła się wraz z powstaniem projektu Gdynia Rodzinna. Dzień Rodzeństwa jest dopełnieniem funkcjonujących już świąt rodzinnych – Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Dziecka oraz Dnia Rodziny. Dzień Rodzeń­stwa dotyczy osób w różnym wieku, może go świętować każdy, kto ma rodzeństwo. Święto to doskonała okazja do zacieśnienia i pielęgnowania relacji z rodzeństwem.

Poranki kinowe dla dzieci w Bibliotece Obłuże

Lubisz oglądać bajki i filmy? Chcesz spędzić czas w kinowej atmosferze, zajadając popcorn? Biblioteka Obłuże zaprasza dzieci od 7 roku życia na wyjątkowe seanse filmowe.
Najbliższy poranek odbędą się:
w sobotę 20 październik, godz. 10:00 – 11:30.

Pokład i Maszynownia- warsztaty rodzinne

Cykl warsztatów rodzinnych „Pokład” skierowany jest do dzieci od 2 do 5 lat. Spotkania odbywają się zawsze w trzecią sobotę miesiąca. Na pokładzie statku zawsze dużo się dzieje. Kadeci poznają pracę w rejsie. Trzeba sklarować linę, wejść na maszt i zobaczyć, co tam widać na horyzoncie, naprawiać drobne usterki, czy wreszcie przejść chrzest po przekroczeniu równika. Mnóstwo wrażeń i dużo ruchu. Odbywające się w Muzeum Miasta Gdyni warsztaty skierowane są do najmłodszych uczestników, którzy z czasem będą gotowi do pracy pod pokładem, w maszynowni!

„Maszynownia” z kolei to oryginalne warsztaty projektowe dla dzieci w wieku: 6 – 12 lat wraz z opiekunem.
Bilety: koszt udziału jednego uczestnika: 10 zł, jeśli w warsztatach uczestniczyć będzie rodzeństwo to bilet wstępu dla drugiego dziecka kosztować będzie 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Muzeum prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37.

Bazar Bo Ze Wsi w nowej siedzibie

Dawna siedziba kina Polonia (później Goplana) mieszcząca się na rogu ul. Żeromskiego (od strony skweru Kościuszki) zmieniła się w miejsce pełne wydarzeń, spotkań i zakupów.
W soboty w godz. 10.00-14.00 odbywa się tam Bazar Bo Ze Wsi, gdzie można kupić regionalne produkty od lokalnych producentów i rolników.

Parkrun Gdynia w każdą sobotę

Cykliczne biegi Parkrun Gdynia to część akcji społecznej Gdyńskie Poruszenie, zachęcającej do aktywnego wypoczynku. Parkrun Gdynia to bieg na dystansie 5 km z indywidualnym pomiarem czasu. Dzięki systemowi on-line, wyniki rejestrowane są na stronie www.parkrun.pl, jak również przesyłane są na adres mailowy uczestników. Udział w parkrun stanowić może dodatkowy element treningu, bądź też okazję do sprawdzenia i poprawienia swojej formy.
Parkrun Gdynia organizowany jest przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9.00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Zbiórka o 8.45 na ścieżce prowadzącej na Bulwar vis a vis restauracji Del Mar (przy plaży miejskiej).
Dołącz do grupy, przyjdź, pobiegaj, poćwicz, a jednocześnie przygotuj się do cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych.

Gdynia Classica Nova

Gdynia Classica Nova to wydarzenie popularyzujące muzykę klasyczną oraz przygotowujące odbiorców do pełnego czerpania z jej walorów. Wykonawcy oraz repertuar dobierani są według klucza gwarantującego najwyższy poziom.
Organizowany początkowo jako Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej był przez szereg lat jedyną dla Gdynian okazją do obcowania ze szlachetnym brzmieniem muzyki dawnej na żywo. Z czasem program festiwalowy został poszerzony o inne dzieła muzyki klasycznej, a także ich współczesne transformacje.
 
Podtytuł edycji 2018 festiwalu Gdynia Classica Nova PRZEŁOMY sugeruje klucz doboru propozycji programowych.

Program festiwalu Gdynia Classica Nova 2018:

20 X / sobota / 12.00 / wydarzenie towarzyszące / Hol Główny Dworca PKP w Gdyni
Wojciech Staroniewicz (saksofon)
Artur Jurek (fortepian)

20 X / sobota / 17.00 / Konsulat Kultury w Gdyni
Janusz Olejniczak (fortepian)
w programie: Chopin, Debussy, Szymanowski

21 X / niedziela / 17.00 / koncert finałowy / Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej
Massimiliano Caldi (dyrygent)
Agnes Molnar (sopran)
Ricardo Mirabelli (tenor)
Gabriele Ribis (baryton)
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Chór Music Everywhere
Chór Astrolabium
Chór Dziecięcy Canzonetta w programie: Orff, Rossini, Verdi

Przystań na 100%! Otwarcie Klubu Seniora „Wielki Kack”

Centrum sąsiedzkie Przystań Lipowa 15 startuje z kompletną ofertą dla mieszkańców w każdym wieku. Na wyremontowanym parterze budynku działalność rozpoczyna Miejski Klub Seniora „Wielki Kack”. Uroczysta inauguracja Klubu odbędzie się w sobotę, 20 października podczas wydarzenia „Przystań na 100%!”. W programie m.in. występy muzyczne Centrum Aktywności Seniora, atrakcje dla dzieci, warsztaty manualne i taneczne oraz międzypokoleniowa potańcówka.    
 
Przystań Lipowa 15 to centrum sąsiedzkie, które ma za zadanie integrować mieszkańców w każdym wieku. Zajęcia kierowane są do rodzin z maluchami (w Przystani powstaje klub rodzica), do dzieci (gimnastyka, szachy, warsztaty teatralne) i dorosłych (zajęcia ruchowe i szereg warsztatów, np. ogrodnicze, kosmetyczne, manualne). 20 października na parterze budynku zacznie funkcjonować Miejski Klub Seniora „Wielki Kack” prowadzony przez gdyńskie Centrum Aktywności Seniora.

Przystań na 100%! Otwarcie Miejskiego Klubu Seniora „Wielki Kack” | 20 października
PROGRAM
12:00-12:40 - warsztaty sensoryczne „Przystań we wszystkich kolorach tęczy” dla dzieci 0,5-3 l. z opiekunami; zapisy: lipowa15@lis.gdynia.pl
13:00-13:0-13:40 - warsztaty muzyczno-ruchowe „Muzyczne spotkanie Bobasów” dla dzieci 0,5-3 l. z opiekunami; zapisy: lipowa15@lis.gdynia.pl
14:00 - oficjalne otwarcie Miejskiego Klubu Seniora „Wielki Kack”
14:30-16:30 - atrakcje przygotowane we współpracy z mieszkańcami:
- warsztaty manualne „Urządzamy się!” (ozdabianie ramek do zdjęć i stworzenie galerii w Przystani)
- „Planszówki po sąsiedzku” – kącik gier planszowych
- międzypokoleniowy kącik szachowy
- „Przypnij Przystań” – zrób sobie przypinkę z logo Lipowej 15
- „Moja dzielnica” – opowiedz nam, co najbardziej lubisz w swojej okolicy, podziel się historią
15:00-15:40 - występy muzyczne Centrum Aktywności Seniora
15:40-16:00 - „Przygotuj się na parkiet!”. Nauka podstawowych kroków różnych tańców z formacją „Be4Art”
16:00-18:00 - międzypokoleniowa potańcówka. Za sterami: Pani Bum!

Arka Gdynia Rugby - Juvenia Kraków

Gdyńskie Buldogi zmierzą się w sobotę 20 października o godz. 13:00 na Narodowym Stadionie Rugby - Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 10 z krakowskimi Smokami! Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie!

Arka Gdynia - mecz Energa Basket Ligi

W sobotę 20 października, o godz. 19:00 w Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8 Arka Gdyni zmierzy się z zespołem Legii Warszawa.

O historii Gdyni - spacery, prezentacje multimedialne

Rada Dzielnicy Śródmieście, Centrum Kultury w Gdyni oraz Gdynia InfoBox zapraszają na "Spotkania w Śródmieściu z historią Gdyni". Gospodarzem prelekcji, spacerów i prezentacji multimedialnych będzie Arek Brzęczek.

Spacer ulicami Gdyni - Budynki urzędowe w śródmieściu Gdyni. Rozpoczęcie niedziela, 21 październik przed InfoBoxem godz. 11.00, zakończenie godz. 13.00, poczęstunek.

iBedekerowy spacer po Kamiennej Górze

Wędrówkę poprowadzi Arkadiusz Zygmunt – mistrz i instruktor przewodnictwa. Start o godz. 13.00 w niedzielę, 21 października na Placu Grunwaldzkim (między Teatrem Muzycznym a Szkołą Filmową). Trasa poprowadzi nas na szczyt.

Filip Bajon i „Przedwiośnie” w Domku Żeromskiego

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza w sobotę 20 października i w niedzielę 21 października – o godz. 14.00 na projekcje filmu „Przedwiośnie“ wg prozy Stefana Żeromskiego.
Wstęp wolny.
Wejście od ul. Zacisznej.

Nocka Filmowa

W sobotę, 20 października, o godz. 21.00 w Wymiennikowni rozpocznie się trzecia Nocka Filmowa, tym razem pod hasłem „Czas apokalipsy”. Filmy będą miały bezpośredni związek z końcem świata. Będzie można obejrzeć różne wizje apokaliptyczne a także śmiałków, którzy postanawiają walczyć podczas dnia próby.
Nocka Filmowa to propozycja dla osób w wieku 16-25 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń: wymienikownia@lis.gdynia.pl.

Komórka w Experymencie

Wszystkie organizmy żywe zbudowane są z komórek, ale czy wszystkie wyglą­dają tak samo? Już 20 i 21 października w Experymencie podczas warsztatów rodzinnych będzie można poznać komór­kową ekipę.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się co wspólnego ma komórka ze zmianą koloru liści jesienią i czy można znaleźć komórki w cieście. Komórka i spółka to świet­na okazja do tego, by pod czujnym okiem edukatorów, lepiej poznać organizmy żywe widoczne pod mikroskopem.
Warsztaty rozpoczynają się w sobotę i niedzielę o godzinie 12.00. Sprzedaż biletów w systemie online: https://bilety.experyment.gdynia.pl/

Koszt udziału w warsztatach: 12 zł/uczestnik, niezależnie od wieku. Dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł).
Bilety na wystawę w cenie promocyjnej do zakupu tylko w |kasach Experymentu w dniu wydarzenia.

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza:
– 19 października o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka. Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu  - mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Bilety: 40/35 zł.
– 21 października o godz. 17.00 na premierę książki „Więcej niż musical. Teatr Wojciecha Kościelniaka” autorstwa Piotra Sobierskiego. Książka prezentuje wszystkie dotychczasowe reżyserie Kościelniaka wraz z koncertami i spektaklami dyplomowymi przedstawiając kulisy powstania, anegdoty oraz fragmenty recenzji. O współpracy z reżyserem opowiadają m.in. Natalia Grosiak, Justyna Steczkowska, Hanna Śleszyńska, Przemysław Bluszcz i Leszek Możdżer, a także studenci, aktorzy i bliscy współpracownicy, którzy przez ponad dwie dekady tworzyli z nim spektakle. Dodatkowym atutem książki są zdjęcia z najciekawszych przedstawień. Podczas wieczoru książki w sprzedaży w promocyjnej cenie.
Wstęp wolny.

Koncerty

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę 21 października o godz. 17.00 na Koktajl Artystyczny w Riwierze. Koncert pt. „Czas rozpalić piec” w wykonaniu projektu muzycznego Me the Musztard.
Wstęp wolny. Za okazaniem wejściówki (do odbioru od 15 października od godz. 12.00 w Klubie MW „Riwiera”).

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
– 19 i 20 października o godz. 19.00 na premierę „Chłopem i babą stworzył nas Bóg” koncert komediowo-romantyczny z piosen­kami i w reżyserii Marka Sadowskiego.
Kolejne etapy zakochania, poszukiwań Drugiej Połówki i codzienne kłopoty bycia we dwoje, a wszystko to opowiedziane z lekkim przymrużeniem oka, z napisanymi specjalnie na tę okazję piosenkami. Kli­matyczny koncert na dwa głosy, pianino  i gitarę w podziemiach gdyńskiego dworca. Na scenie jeden z ulubionych aktorów komediowych trójmiejskiej publiczności – Marek Sadowski (niepodrabialny George z „Okna na parlament” w Teatrze Muzycz­nym) oraz aktorka i instruktorka słupskiego Teatru Rondo – Małgorzata Burjan. Całość współtworzyć będzie z nimi pianista – Patryk Skarbek-Tłuchowski.
Bilety: 30/35 zł,
– 21 października o godz. 12.00 na Stację Bajek – „Dzielny Kapitan Ahab” insp. „Moby Dickiem” Hermana Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wej­ściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków.
Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglow­na.interticket.pl, tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634, 600 306 632, teatr@teatrgdynia­glowna.pl.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza  (ul. Bema 26) zaprasza:
– 19 i 20 października na sztukę Petera Shaffera „Amadeusz” w reż. Jacka Bały.
Wirtuoz i prowokator. Amadeusz Mo­zart. Genialne dziecko, histeryczny artysta, nieokiełznany duch. Historia jego życia  i twórczości obfituje w przypadki śmieszne i straszne, intrygi, ubóstwo, władzę i pełen sprzeczności związek z żoną. Porywał tłumy i możnych całego świata, ale miał też i wrogów. Wśród nich Antonio Salieri, który, nie mogąc pogodzić się z faktem, że uczeń przerasta mistrza, postanowił go zniszczyć. Wciąga­jąca i prawdziwa historia awangardowej muzyki, przebiegłej intrygi, wielkiej miłości i zazdrości, która nie wybacza….
– 21 października na spektakl „Zabójstwo króla” Piera Paola Pasoliniego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
„Zabójstwo króla” to przekorna rozprawa o konflikcie pokoleń, walce dobra ze złem, religii, erotyce i społeczeństwie konsump­cyjnym. Mocna i poruszająca sztuka, w której dojrzały, bogaty bohater buntuje się przeciwko własnemu losowi. Wikła się w skomplikowaną relację z synem, zadaje py­tania o Boga, politykę, seksualność, ludzkie dewiacje i apokaliptyczną wizję historii. Świetna muzyka, znakomite kreacje aktorskie i zaskakująca przestrzeń sceniczna.
Więcej na www.gombrowicz.art.pl.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Kino Studyjne GCF czynne jest codziennie. W Gdyńskim Centrum Filmowym przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.

Piątek, 19 października
53 wojny  – 11.15, 18.50
7 uczuć – 14.10, 15.40, 20.40
Climax – 20.15
Jak pies z kotem – 10.20, 18.15
Kamerdyner  (seans z angielskimi napisami) – 10.15
Kler  – 17.55
Kler  (seans z angielskimi napisami) – 13.00
Krzysiu, gdzie jesteś  – 13.00
Pierwszy człowiek – 16.10, 20.30
Zimna wojna  (seans z angielskimi napisami) – 16.25
Zimna wojna –12.20

Sobota, 20 października
53 wojny  – 11.15, 18.50
7 uczuć  – 10.50, 13.15, 15.40, 20.40
Climax – 20.15
Jak pies z kotem – 15.30
Kamerdyner   (seans z angielskimi napisami) – 13.20
Kamerdyner  –. 17.30
Kler  – 17.55
Kler  (seans z angielskimi napisami) – 13.00
Pierwszy człowiek – 16.10, 20.30
Zimna wojna  – 11.20

Niedziela, 21 października
53 wojny  – 11.15, 18.50
7 uczuć  –10.50, 14.10, 15.40, 20.40,
Climax – 20.15
Jak pies z kotem – 10.20, 18.15
Kamerdyner   (seans z angielskimi napisami) – 13.20
Kler  – 17.55
Kler  (seans z angielskimi napisami) – 13.00
Pierwszy człowiek – 16.10, 20.30
Zimna wojna  (seans z angielskimi napisami) – 16.25
Zimna wojna –12.20


Więcej informacji w Kalendarzu Wydarzeń

  • ikonaOpublikowano: 18.10.2018 15:45
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (m.kowalski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 18.10.2018 15:57
  • ikonaZmodyfikował: Michał Kowalski
ikona

Najnowsze