Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Weekend 10-12 lipca//collage z materiałów prasowych

Weekend 10-12 lipca//collage z materiałów prasowych

Kolejny weekend #wGdyni będzie wyjątkowy. Wszak święto demokracji nie zdarza się co dzień. W oczekiwaniu na spełnienie obywatelskiego obowiązku lub po głosowaniu warto skorzystać z wachlarza atrakcji, jakie przygotowały gdyńskie instytucje kultury.

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski (ul. Bema 26) zaprasza na spektakle. Dla bezpieczeństwa widzów zastosowano wytyczne i restrykcje sanitarne: m.in. ograniczenie o 50% liczby miejsc na widowni, konieczności noszenia w teatrze maseczek, zachowanie dystansu, dezynfekcja, zabieranie okryć wierzchnich na widownię.
Najbliższe spektakle:
– 10, 11, 12 lipca godz. 19.00Ray Cooney „Hotel Westminster”. Reżyseria: Bogdan Ciosek.
Precyzyjnie skonstruowana opowieść, w której gafy i pomyłki sprytnie posuwają akcję naprzód, ale też sprawiają, że widz pęka ze śmiechu. Życie intymne polityków okazuje się być tak samo śmieszne, jak oni sami…
Spektakl trwa 2 godziny i 10 minut z przerwą.
Szczegóły www.teatrgombrowicza.art.pl.
 

Odwiedź Konsulat Kultury

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza do Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25):

– 10 i 11 lipca o godz. 20.00 na spektakl „Koszt życia” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza.
W tej historii zdrowie, majątek i pozycja społeczna schodzą na dalszy plan. Liczy się potrzeba bliskości z drugim człowiekiem i poszukiwanie sposobu na radzenie sobie z kolejami losu, cierpieniem, bólem.
Bilety: 50/45 zł.
– 12 lipca w godz. 10.00-15.00 na Rodzinną grę miejską „Zmysły Gdyni”. Na uczestników gry, którzy ją ukończą, czekają upominki od Konsulatu Kultury. Gra dedykowana w szczególności rodzinom z małymi dziećmi. Zapisy na gck.gdynia.pl.
Wstęp wolny.
– 12 lipca o godz. 18.00 na drugi koncert w ramach cyklu Muzyka na Patio. Wystąpi Switch Mode Band. W repertuarze nowoczesne aranżacje elektroniczno-akustyczne.
Wstęp wolny.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na bezpłatne warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, a także codzienne seanse w Kinie Plenerowym. Wszystko to w przyjaznych warunkach na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF, gdzie trwa akcja „Lato na Patio”. Przez siedem dni w tygodniu działa też Kino Studyjne GCF, które oferuje widzom kilkanaście różnych filmów dziennie – w trzech kameralnych, klimatyzowanych i bezpiecznych salach kinowych.
Klasyka filmowa i pełnometrażowe hity kinowe, filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz polskie animacje dla dzieci – tak w największym skrócie wygląda program Kina Plenerowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, dostępnego bezpłatnie dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. Codziennie o godz. 15.00 można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów GSF. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 10.00 wyświetlane są filmy animowane, między innymi „Rodzina Treflików”, „Przytul mnie”, „Żubr Pompik”. „Mami Fatale”, „Basia” oraz klasyka, na przykład „Bolek i Lolek”.
Z kolei w soboty o godz. 18.00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Powrót Bena” (4 lipca), „Na zawsze razem” (11 lipca), „Tajemnice Joan” (18 lipca).
Filmy z Iranu, Szwecji, Norwegii, Węgier, Włoch i Francji – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd filmowy, który jest wyjątkową okazją, by zobaczyć nowości na wiele miesięcy przed ich premierami kinowymi. Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów odbędzie się w dniach 10-16 lipca. Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz na stronie www.gcf.org.pl.
Repertuar na www.gcf.org.pl.

Klub Filmowy

W ten weekend Klub Filmowy (ul. Polska 1) kontynuuje premierowe pokazy filmu "Coś się kończy, coś zaczyna" (seanse o godz. 20.00). Drugi tytuł w repertuarze to trzymająca w napięciu japońska "Zaginiona dziewczyna" (godz. 18.00).
Więcej na www.klubfilmowy.pl.

„Gdynia o 10:00”

„Gdynia o 10:00” to nowatorski projekt spacerów, łączących ciekawą historię Gdyni z nieszablonową prezentacją miejskich obiektów noclegowych współpracujących w ramach Gdyńskiej Rady Turystycznej (GRT).
Na spacer mieszkańców i turystów zapraszają gdyńscy przewodnicy, lubiani, popularni i profesjonalni eksperci w swojej dziedzinie, miłośnicy Gdyni i jej mieszkańców.
Wszystkie spacery będą startować o godz. 10.00, trwać 90 minut i odbywać we wszystkie soboty lipca, sierpnia oraz września. Trasy spacerów będą się powtarzać co dwa tygodnie.
Przewodnicy na spacerach: Arkadiusz Brzęczek, Robert Chrzanowski, Jarosław Kaczmarczyk, Marcin Lewandowski, Elżbieta Malec, Ewelina Marciniak, Michał Miegoń, Danuta Ślipy, Joanna Statuch, Elżbieta Zgoła.
Harmonogram spacerów w lipcu:
Trasa: Śródmieście
11.07 o godz. 10.00, start – Hotel Mercure Gdynia Centrum – Elżbieta Malec;
Trasa: Wielki Kack/Grabówek/Leszczynki
11.07 o godz. 10.00, start – Hotel Antares – Jarosław Kaczmarczyk;
Szczegóły organizacyjne „Gdynia o 10:00”
Zapisy na wycieczki lipcowe tylko telefoniczne nr. tel. 58 622 37 66 zbiera Miejska Informacja Turystyczna w dniach poniedziałek-piątek, w godz. 9.00-18.00.
Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników limit jednej grupy wynosi 20 osób.
Trasy mogą stanowić problem dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla małych dzieci z uwagi na dystans oraz ograniczenia w terenie (schody, strome podejścia).

Do Domku Żeromskiego codziennie

Domek Żeromskiego to dawny domek rybacki z 1885 r, jedyny zachowany na Pomorzu zabytkowy obiekt, gdzie mieszkał Stefan Żeromski w 1920 r. Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza codziennie w godz. 11.00-16.00 do zwiedzania ekspozycji muzealnej na piętrze, poświęconej m.in. życiu i twórczości pisarza.
Eksponaty to najstarsze wydania książek, pism, fotografie, film dokumentalny „Narodziny Gdyni“ itp.
Wstęp wolny – wejście od ul. Zacisznej.
Na parterze, w kawiarni czynnej codziennie w godz. 10.00-20.00, prezentujemy plansze o pisarzu i wystawę fotografii archiwalnej „Orłowo i Gdynia w latach 20. XX w“. W ogródku kawiarnianym znajduje się miniskansen rybacki.

Wakacyjne przygody w Experymencie

W tegoroczne wakacje nad morzem warto odwiedzić Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98). Na gości czekają dwa rodzaje specjalnych, naukowo-przygodowych warsztatów oraz inne atrakcje.
Na popularnonaukowych warsztatach „Expanji” uczestnicy wejdą w rolę poszukiwaczy przygód i stawią czoła naukowym zagadkom. Dodatkowo uczestnicy wyniosą z niej także praktyczne umiejętności.
Młodsi goście wezmą udział w zabawnych i ekologicznych warsztatach „Czyste Slajmowisko”. Pod okiem edukatorów wykonają własnoręcznie bezpieczne i ekologiczne kosmetyki do mycia, które można ze sobą zabrać do domu, a także wykonać w domowym zaciszu z dostępnych materiałów.
Szczegółu na www.experyment.gdynia.pl i www.bilety.experyment.gdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 09.07.2020 15:50
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.07.2020 14:50
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze