Co nowego

Kup bilet. Przyjdź na koncert. Pomóż!

Opis alternatywny uzytkownicy/m.jaszczerska@gdynia.pl/Koncert charytatywny 2LO/19943002_1512816402116566_6324205713596415417_o.jpg

03.10.2017 r.

Czy warto pomagać innym? Bezinteresownie poświęcić czas wakacji na pracę na rzecz chorych kolegów? Marzyć o niemożliwym i zarazić tym pomysłem innych? Odpowiedź jest prosta. Warto. Wiedzą o tym Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke, uczniowie II LO w Gdyni i organizatorzy koncertu charytatywnego „Gdyńska Dwójka w rytmie serca” na rzecz chorych kolegów. W dobie wszechogarniającej znieczulicy taki przejaw empatii u młodych ludzi jest ewenementem. Impreza odbędzie się 5 października o godz.18.00 w Gdynia Arenie, ale w sprzedaży wciąż jest ponad 1,5 tys. biletów. Kupmy bilet i pokażmy, że takie akcje warto wspierać!

Kajetan Wysokiński
i Paweł Lemke udowadniają, że chcieć to znaczy móc. Dwaj uczniowie oraz samorząd uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Gdyni zorganizowali koncert charytatywny na rzecz ciężko chorej koleżanki i kolegi. Zupełnie sami, bez pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Hala sportowo-widowiskowa Gdynia Arena udostępniła salę, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronat nad koncertem. Udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele gwiazd, m.in. Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak, Gromee, B.R.O., Wena czy Leh.

Rozmach koncertu i ogrom pracy, jaką chłopcy włożyli w jego organizację, robi wrażenie. Impreza zbliża się wielkimi krokami, jednak w sprzedaży jest jeszcze ponad 1,5 z 3 tysięcy biletów.
 
Koncert odbędzie się 5 października (czwartek) o godz. 18.00 i potrwa do północy. Bilety w cenie od 50 do 200 zł (VIP) można kupić za pomocą aplikacji Going, w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (ul. Wolności 22 B) oraz w gdyńskiej restauracji Śródmieście (ul. Mściwoja 9).

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie chorych kolegów ze szkolnej ławki.
Paulina Schulz
oraz Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami. Paulina jest uczennicą 3 klasy. Od 2 lat choruje na białaczkę. Konrad z kolei to absolwent „Dwójki” walczący z mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obojga uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje miesięcznie ok. 13 tys. złotych (więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule). Stąd pomysł młodych ludzi, okupiony ogromnym zaangażowaniem, aby pomóc swoim kolegom.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/chca-ratowac-zycie-kolegow-zorganizowali-charytatywny-koncert,777412.html

Darowizny na pokrycie dodatkowych kosztów można przekazywać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem "Koncert charytatywny". Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia), kod swift banku dla wpłacających z zagranicy: WBKPPLPP.

Więcej informacji o koncercie oraz trwających dodatkowych licytacjach na stronie wydarzenia.

fot. facebook.com/gdyniaarena

  • Koncert charytatywny "Dwójka w rytmie serca" - plakat