Co nowego

Lampy z Gdyni oświetlają konkurs Eurowizji

Portman Custom Lights

Portman Custom Lights

12.05.2018 r.

Producenci lamp z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, nie obniżają poprzeczki. Do portfolio gwiazd, które urzekło ich retro oświetlenie dołączyli: Bon Jovi, Cher oraz producenci trwającego właśnie festiwalu Eurowizja 2018.
 
Lampy Portman Custom Lights będą jasno świecić przez cały czas rezydentury Cher w Park Theater w Monte Carlo Resort and Casino w Las Vegas. Park Theater to stosunkowo nowy obiekt, mogący pomieścić ponad pięć tysięcy widzów. Zaprojektowane z najdrobniejszą precyzją show przywołuje największe hity artystki  oraz spektakularne stroje sceniczne. Nie brakuje w nim więc słynnego skórzanego outfitu z “If I Could Turn Back Time” czy ważącej aż 34 kilogramy  sukni, którą Cher przywdziewa w finale wykonując „Belive”.

Do portfolio gwiazd, które urzekło gdyńskie oświetlenie dołączył także Bon Jovi.To dla nas niesamowite wyróżnienie i trzeba przyznać, także spore emocje oraz satysfakcja z tego, że kolejne modele naszych lamp zyskują uznanie branży. Wisienka na torcie i absolutne wyróżnienie dla nas to Finały Eurowizji, gdzie będą dwa nasze produkty: 36 lamp P1 retro lamp i 12 najnowszych lamp P3 PIX3L - mówi Dominik Zimakowski – CEO Portman Custom Lights.

Finał Eurowizyjnych zmagań, których oprawą będą gdyńskie lampy wieczorem w sobotę 12 maja. Jak zauważa Zimakowski: Eurowizja, to jedno z największych wydarzeń muzycznych. Najwięksi producenci biją się o to, żeby ich produkty tam zaświeciły. To także masa sprzętu. Scena w Lizbonie jest montowana od początku lutego. Ludzie, którzy to programują robią to już od początku kwietnia. To wiele godzin prób i przygotowań, a także wydarzenie potężne wizerunkowo, które mamy nadzieję  otworzy przed nami kolejne rynki.
 
To, co wyróżnia gdyński produkt spośród innych to przede wszystkim kształt. Lampy żarowe umieszczone są w sześciokącie, ich bursztynowe światło w połączeniu z ażurową, również sześciokątną siatką daje efekt plastra miodu. Wszystko umieszczone w eleganckiej, czarnej oprawie. Całość zrobiona jest tak, żeby lampa była łatwa i szybka w montażu i nie przeszkadzała w szybkim jej manewrowaniu. Ma wbudowaną elektronikę i ściemniacze światła, przez co nie wymaga zewnętrznych urządzeń elektronicznych. Do tego jest lekka, można ją dowolnie położyć na dowolnym boku, jedna osoba spokojnie może nią operować. Zmiana aranżacji 20 lamp zajmuje ok. 20 sekund.