Co nowego

Mamy to! Arka w finale Pucharu Polski!

Arka Gdynia w finale Pucharu Polski! (fot. arka.gdynia.pl)

Arka Gdynia pierwszym finalistą Fortuna Pucharu Polski! Drużyna prowadzona przez Dariusza Marca w środowy wieczór pokonała Piasta Gliwice. O awansie Żółto-Niebieskich zadecydowały dopiero rzuty karne.

W starciu z czołowym klubem PKO Ekstraklasy Arkowcy wystąpili w składzie:
Krzepisz - Kasperkiewicz, Marcjanik, Memić, Danch - Hiszpański (106' Stępień), Deja, Ł. Wolsztyński (87' Sasin), Żebrowski (65' Skóra) - Aleman (75' da Silva) - Rosołek. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności.

Przez 120 minut regulaminowego czasu gry oraz dogrywki nie padła żadna bramka. O wszystkim zadecydowały więc rzuty karne, które lepiej wykonywali Arkowcy. Ostatni strzał, na wagę gry w finale, oddał Marcus da Silva, uderzając pewnie w prawy dolny róg bramki.

Arka w finale Pucharu Polski

2 maja Arka uda się do Lublina, aby tam powalczyć o Puchar. To czwarty w historii klubu awans do finału i trzecia taka próba w ciągu ostatnich pięciu lat. Czy i tym razem uda się powtórzyć sukcesy z 1979 i 2017 roku? Swojego przeciwnika piłkarze z Gdyni poznają już za niespełna tydzień, 14 kwietnia, gdy zostanie rozegrany drugi półfinał. Zmierzą się w nim Cracovia Kraków oraz Raków Częstochowa.

Mecz 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski: Arka Gdynia - Piast Gliwce 0:0, k. 4:3 (0:0, 0:0)
Żółte kartki: Hiszpański, Kasperkiewicz (Arka) - Czerwiński, Świerczok (Piast)
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
VAR: Paweł Raczkowski