Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Co nowego

Maratonami z Zakopanego do Gdyni w szczytnym celu

Maratonami z Zakopanego do Gdyni w szczytnym celu // fot. https://www.facebook.com/tomasz.sobania.dreams/

Maratonami z Zakopanego do Gdyni w szczytnym celu // fot. https://www.facebook.com/tomasz.sobania.dreams/

14.08.2019 r.

Tomasz Sobania, młody student pochodzący z Toszku koło Gliwic postanowił przebiec 18 maratonów w 18 dni z Zakopanego do Gdyni. Brzmi zaskakująco? To dobrze, bo akcja ma zwrócić uwagę na cel, którym jest pomoc pani Dominice, matce trojga dzieci, zmagającej się z chorobą nowotworową.

Dwudziestoletni Tomasz Sobania studiuje teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego pasją jest m.in. bieganie. A jak wiadomo najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego młody biegacz postanowił pokonać ponad 750 km w 18 dni przebiegając codziennie maraton. Wszystko po to, by nagłośnić akcję zbiórki pieniędzy na leczenie pani Dominiki walczącej z nowotworem.

- Po 16 dniach i 16 maratonach jestem już na Pomorzu! Do Gdyni zostały zaledwie 84 kilometry. Już w czwartek o 15.00 zakończenie Charytatywnego Biegu Maratonami przez Polskę na skwerze Kościuszki w Gdyni. Serdecznie wszystkich tam zapraszam – mówi Tomasz Sobania.

W czwartek w południe Tomasz Sobania powinien być pod dworcem głównym PKP w Gdańsku, skąd pobiegnie prosto do Gdyni. Przyda mu się wsparcie, dlatego wszystkich chętnych zachęcamy do dołączenia się na tym finiszowym odcinku.

Do tej pory Tomaszowi towarzyszyli znajomi, rodzina, trener i kibice, ale też utytułowani sportowcy jak Sylwia Jaśkowiec, która trzykrotnie reprezentowała Polskę w biegach narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich, a w drużynie z Justyną Kowalczyk wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata w Falun czy Patrycja Berezowska, która miesiąc temu zajęła drugie miejsce w najtrudniejszym ultramaratonie na świecie odbywającym się w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych, ustanawiając tam rekord trasy kobiet.
 
Cel biegu można wesprzeć za pośrednictwem strony: https://zrzutka.pl/z2nysa. A postępy maratończyka można śledzić na jego profilu facebookowym.