Co nowego

Marszewo - w sobotę zamknięcie odcinka!

W najbliższą sobotę zamknięty będzie cały odcinek ulicy Marszewskiej - od skrzyżowania z Chabrową na Pustkach Cisowskich aż do skrzyżowania z Wiczlińską, fot. ZDiZ

W najbliższą sobotę zamknięty będzie cały odcinek ulicy Marszewskiej - od skrzyżowania z Chabrową na Pustkach Cisowskich aż do skrzyżowania z Wiczlińską, fot. ZDiZ

13.04.2018 r.

Uwaga kierowcy - w najbliższą sobotę, 14 kwietnia wyłączony z ruchu zostanie długi odcinek ulicy Marszewskiej, od skrzyżowania z Chabrową do skrzyżowania z Wiczlińską. Przejazd nie będzie możliwy od 5:30 rano do 16:30, zalecane jest skorzystanie z objazdu przez Rumię lub Wiczlino. Wszystko ze względu na wcześniej zapowiadane, prowadzone w tym miejscu prace, które mają poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Przypominamy - w sobotę, 14 kwietnia zostanie zamknięty fragment ulicy Marszewskiej. To efekt zapowiadanych wcześniej prac, które jeszcze przez kilka kolejnych sobót będą prowadzone na różnych odcinkach dla poprawy bezpieczeństwa. Drogowcy zadbają o oczyszczenie światła drogi, która łączy zachodnie dzielnice Gdyni z okolicznymi miejscowościami. Docelowo zyskać ma także Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie, który cieszy się coraz większą popularnością i potrzebuje nowej infrastruktury dla odwiedzających.

Z powodu prac prowadzonych przez Zarząd Dróg i Zieleni w najbliższą sobotę, 14 kwietnia od godziny 5:30 do godziny 16:30 ulica Marszewska będzie całkowicie zamknięta na dłuższym odcinku. Nie będzie możliwości przejazdu od jej skrzyżowania z ulicą Chabrową (na Pustkach Cisowskich) aż do jej skrzyżowania z ulicą Wiczlińską (przy Wiczlinie).

Kierowcy będą musieli korzystać z zalecanych objazdów w kierunku Koleczkowa:

- od strony Redy: przez Rumię-Szmeltę i Łężyce
- od strony Chyloni: przez Obwodnicę Trójmiasta oraz Chwarzno

Mapa możliwych objazdów przygotowana przez ZDiZ

Leśne drogi dojazdowe do ulicy Marszewskiej jednocześnie będą przegrodzone taśmami ostrzegawczymi. ZDiZ prosi o wstrzymanie się tego dnia od leśnych wycieczek w okolice prowadzonych prac - oczywiście z uwagi na bezpieczeństwo. Taki sam apel jest kierowany także do rowerzystów, którzy są proszeni o dostosowanie się do zasad tymczasowej organizacji ruchu.

Na miejscu w sobotę nad przestrzeganiem porządku czuwać będzie Straż Miejska, służby leśne oraz pracownicy ZDiZ. Przypomnijmy, że prace nad poprawą bezpieczeństwa na ulicy Marszewskiej, według wcześniejszego planu, mają być prowadzone na innych odcinkach także w kolejne soboty: 21 kwietnia na odcinku od ul. Wiczlińskiej do zjazdu na Łężyce oraz 28 kwietnia i 12 maja od zjazdu na Łężyce do Koleczkowa. Terminem rezerwowym pozostaje sobota, 19 maja.