Co nowego

Miej wpływ na bezpieczeństwo na drodze – przyjdź na debatę

Rondo przy placu Konstytucji // fot. W. Jakubowski

Rondo przy placu Konstytucji // fot. W. Jakubowski

13.04.2018 r.

Do jakich zdarzeń dochodzi najczęściej na gdyńskich drogach i jak służby dbają o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego? Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Odbędzie się ona 17 kwietnia w Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Spotkanie jest otwarte dla mieszkańców, każdy może na nie przyjść i włączyć się do dyskusji.
 
W debacie wezmą udział eksperci. Będą to przedstawiciele gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Podczas panelu dyskusyjnego poinformują oni o działaniach podejmowanych w mieście w kwestii poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wskażą też i omówią najczęstsze zdarzenia, do których dochodzi w Gdyni oraz ich skutki.
 
Będziemy rozmawiać przede wszystkim o wypadkach i kolizjach drogowych z udziałem zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami. Omówimy konkretne przypadki i najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Poruszymy też temat motocyklistów na drodze i będziemy do nich apelować o zachowanie środków bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu – mówi kom. Krzysztof Kuśmierczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
 
Spotkanie ma charakter otwarty. Mogą uczestniczyć w nim wszyscy mieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa w mieście. Każdy będzie mógł zabrać głos i zgłosić swoje uwagi.
 
Debata odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia, o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Śmidowicza 69, wejście od ul. Grudzińskiego). Organizują ją: Komenda Miejska Policji w Gdyni i Akademia Marynarki Wojennej.