Co nowego

Miejskie Hale Targowe w obiektywie

Fot. Ewa Tulińska - nagroda główna w kategorii

Fot. Ewa Tulińska - nagroda główna w kategorii "Zakupy z ludzką twarzą".

09.11.2018 r.

Znamy laureatów konkursu fotograficznego Miejskich Hal Targowych w Gdyni. Nagrodzone pracę można zobaczyć na pokonkursowej wystawie.

Na wystawie prezentowane są 22 fotografie laureatów i wyróżnionych w trzech kategoriach. „Hale Targowe jako perła konstruktywizmu" prezentuje architekturę i detale budynków Hal Targowych, „Zakupy z ludzką twarzą", czyli zdjęcia codziennego życia targowiska z naciskiem na uchwycenie relacji między kupcami a klientami, „Ludzie i kulinaria - Fotoreportaż wydarzenia IV Święto Hal Targowych” to z kolei temat dotyczący organizowanej cyklicznie fety kultowego gdyńskiego targowiska.

Pracę można oglądać do soboty 17 listopada w zabytkowej Hali Łukowej na terenie Miejskich Hal Targowych. Później wystawa przeniesie się na tzw. Forum Studenckie obok sali „Warszawa” w Gdyńskim Centrum Filmowego. Tam będzie można ją oglądać od 19 listopada.

Fot. Sonia Reiske - wyróżnienie

Poznaj laureatów

Nagrodę główną w kategorii „Zakupy z ludzką twarzą” zdobyła Ewa Tulińska. W kategorii „Perła Konstruktywizmu - Hale i Architektura” jury zdecydowało o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród głównych dla Pawła Gościckiego i Jarosława Wójcika. Z kolei nagroda główna za cykl fotografii w kategorii „Wydarzenie - IV Święto Hal Targowych” trafiła do Tomasza Kozieła. Jury wyróżniło także prace: Ewy Morzuch, Dariusza Sobieckiego, Ady Witkowskiej, Moniki Michałek, Agnieszki Bladzik i Soni Reiske.

Była to 4. odsłona konkursu.

  • Fot. Jarosław Wójcik nagroda za cykl fotografii, w kat. "Perła Konstruktywizmu - Hale i architektura"
  • Fot. Monika Michałek, wyróżnienie