Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing
Co nowego

Mistrzostwa Świata FIFA U-20: Meksyk - Włochy na inauguracje

Drabinka MŚ FIFA U20 Polska 2019 / fot. gdyniasport.pl

Drabinka MŚ FIFA U20 Polska 2019 / fot. gdyniasport.pl

23.05.2019 r.

Rozpoczynamy piłkarskie święto w Gdyni! Na pierwszy ogień Mistrzostw Świata FIFA U-20 nad polskim morzem pójdą reprezentacje Meksyku i Włoch. Wszystko gotowe, Gdynia gotowa! A czy Wy jesteście gotowi? Poza biletami i gadżetami kibicowskimi, przed meczami warto zaopatrzyć się w niezbędne informacje związane ze zmianami organizacji ruchu.

Najbliższe otoczenie Stadionu Miejskiego w Gdyni ogarnęła futbolowa gorączka. Atmosferę zbliżającego się turnieju czuć coraz mocniej. Dziennikarze i wysłannicy z całego świata, oficjalne konferencje prasowe reprezentacji, które zagrają na gdyńskim obiekcie – w tych wydarzeniach nie mogło zabraknąć również i nas.

Sprawdźcie, co słychać w meksykańskim i włoskim obozie przed gdyńską inauguracją imprezy. Przekażemy Wam również kilka istotnych wskazówek.Terminarz meczów fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 rozgrywanych w Gdyni:
23 maja, 18:00: Meksyk – Włochy (grupa B)
25 maja, 18:00: Francja – Arabia Saudyjska (grupa E)
26 maja, 15:30: Meksyk – Japonia (grupa B)
28 maja, 20:30: Arabia Saudyjska – Mali (grupa E)
29 maja, 18:00: Ekwador – Meksyk (grupa B)
31 maja, 18:00: Mali – Francja (grupa E)

Terminarz meczów fazy pucharowej Mistrzostw Świata FIFA U20 rozgrywanych w Gdyni:
2 czerwca, 17:30: mecz 1/8 finału 
8 czerwca, 17:30: ćwierćfinał
11 czerwca, 17:30: półfinał
14 czerwca, 20:30: mecz o 3. miejsce 

7 godzin przed rozpoczęciem każdego meczu  zamknięta zostanie ul. Olimpijska, dlatego dojazd do instytucji zlokalizowanych przy tej ulicy, będzie prowadzony przez bramę przy ul. Wileńskiej. Wyjazd również będzie prowadzony przez bramę na ul. Wileńskiej.

3 godziny przed rozpoczęciem meczu zamknięta zostanie również ul. Małokacka (od Lidla) oraz Stryjska (na wysokości ul. Halickiej). Ponadto zamknięta zostanie ul. Sportowa (na wysokości ul. Kazimierza Górskiego) oraz ul. Wileńska (na wys. Gdyni Arena – jak podczas meczów Arki Gdynia);
Na 3 godziny przed rozpoczęciem każdego meczu dojazd do instytucji przy ul. Olimpijskiej będzie odbywać się analogicznie jak w przypadku 7 godzin przed meczem: wyłącznie od ulicy Wileńskiej (wys. Gdynia Arena) i prowadził przez bramę boczną.

Dodatkowo informujemy, że parkingi Gdyńskiego Centrum Sportu są zamknięte przez cały okres trwania mistrzostw. Z kolei parking Narodowego Stadionu Rugby będzie dostępny w dni wolne od rozgrywania spotkań.