Co nowego

Młode wicemistrzynie Polski z wizytą w gdyńskim magistracie

Zawodniczki z VBW GTK Gdynia zostały wicemistrzyniami Polski w koszykówce do lat 16 podczas turnieju rozgrywanego na początku czerwca w Tarnowie. W czasie kameralnej uroczystości, która 14 czerwca odbyła się w gdyńskim magistracie, młode koszykarki odebrały listy gratulacyjne. Zostały również wręczone puchary i medale dla koszykarek czterech najlepszych szkół podstawowych, biorących udział w pierwszej edycji imprezy Gdynia Młoda Liga.

Koszykarki VBW GTK Gdynia zostały wicemistrzyniami Polski w koszykówce do lat 16, podczas turnieju rozgrywanego na początku czerwca w Tarnowie. W czasie spotkania w gdyńskim magistracie, odebrały listy gratulacyjne.

- Nasze niezwykle utalentowane koszykarki dwa lata temu zdobyły brąz, a w tym roku srebro. Jesteśmy z Was bardzo dumni i gratulujemy. Wierzymy w kolejne sukcesy i życzymy wspaniałej sportowej kariery - mówiła Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Dalsze sukcesy są jak najbardziej możliwe, gdyż zawodniczki VBW GTK Gdynia mają ambitne plany na przyszły sezon. Liczą na powtórkę z obecnych rozgrywek, a po cichu myślą o najwyższym stopniu podium.

Podczas uroczystości zostały również wręczone puchary i medale dla zawodniczek czterech najlepszych szkół podstawowych, biorących udział w pierwszej edycji imprezy Gdynia Młoda Liga. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie nr 26. Zdobywcą trzeciego miejsca została szkoła nr 35, a czwartego 28.

Gdynia Młoda Liga jest przedsięwzięciem mającym na celu rozpowszechnianie koszykówki jako sportu ogólnorozwojowego wśród dziewcząt szkół podstawowych z klas czwartych, piątych i szóstych, a także organizację systemu rozgrywek w szkołach podstawowych na terenie Gdyni.