Co nowego

Odznaczenia państwowe dla Wojciecha Szczurka oraz śp.Franciszki Cegielskiej

Opis alternatywny

02.06.2009 r.

28 maja 2009 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego i przemian demokratycznych w Polsce, za działalność państwową i publiczną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego odznaczeni zostali m.in. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz pośmiertnie Prezydent Gdyni w latach 1990-1998 Franciszka Cegielska.

Wojciech SZCZUREK - Prezydent Miasta Gdyni - otrzymał za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej KRZYŻ OFICERSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI.

Franciszka CEGIELSKA - Prezydent Miasta Gdyni w latach 1990-1998 - została odznaczona pośmiertnie KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony ze względu na datę 27 maja 1990 roku, kiedy to odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski wolne wybory powszechne, w których wyłoniono władze gmin.