Co nowego

Oskary budownictwa dla gdyńskich firm

Opis alternatywny

30.06.2006 r.

golfAllcon S.A. oraz Vectra S.A. zostały laureatami tegorocznej edycji konkursu Budowa Roku 2005' w kategorii budynków biurowych. Uroczystość odbyła się dziś w Warszawie.

'Budowa roku', to prestiżowy, ogólnopolski konkurs organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa z Warszawy. Jego celem jest wyłonienie wybitnych, wyróżniających się obiektów budowlanych lub inwestycji. Dzięki swojemu prestiżowi w branży budowlanej nagrody w tym konkursie zyskały miano 'Oskarów Budownictwa'.

Siedziba Vectry znajduje się na terenie kompleksu budowlanego o powierzchni blisko 10 tys. metrów kwadratowych. W skład kompleksu wchodzą biurowiec (dwa połączone ze sobą na każdej kondygnacji budynki) i Hotel Kuracyjny. Inwestycja usytuowana jest na tzw. Orłowskiej Górce. Budynki wraz z ich bezpośrednim otoczeniem zaprojektowali architekci Studia Architektonicznego Kwadrat, o ich wnętrza zadbała pracownia Kolor Plus, a wykonawcą inwestycji była firma budowlana Allcon.

W dwupiętrowym budynku biurowym o łącznej powierzchni niemal 5 tys. metrów kwadratowych znajduje się ok 200 stanowisk pracy. W części parterowej mieści się call center i centrum billingowe. Pomieszczenia te są wyposażone w stanowiska dźwiękochłonne oraz izolację akustyczną, umożliwiającą bezkolizyjną pracę jednocześnie wielu osób. W tej części kompleksu znajduje się także m.in. jadalnia dla pracowników, pomieszczenia biurowe, sale spotkań oraz sala seminaryjna z nowoczesnym systemem audiowizualnym. Na ostatnim piętrze znajdują się m.in. pomieszczenia kierownictwa Grupy VECTRA wraz z pokojami spotkań oraz reprezentacyjna sala konferencyjna. Z okien biurowca rozpościera się widok na morze i Klif Orłowski.

Grupa Vecta to drugi pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce. Jest dostawcą usługi triple play - dostępu do telewizji, internetu i telefonu. Obejmuje swoim zasięgiem 114 miast i dociera do ponad 630 tys. klientów.

To już kolejna nagroda przyznana siedzibie Vectry w tym roku. W lutym firma otrzymała nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni za najlepszą Gdyńską Inwestycję Roku 'CZAS GDYNI'. Jest to coroczna nagroda dla gdyńskich inwestorów, osób fizycznych lub prawnych, które najbardziej przyczyniły się w danym roku do rozwoju Miasta.

Natomiast w kategorii 'budownictwo mieszkaniowe' nagrodę II stopnia otrzymało osiedle Sokółka, budowane przez Grupę Hossa. Przytulne urokliwe uliczki, kameralne przyjazne budynki ze skośnymi dachami, przydomowe ogródki, wewnętrzne zielone dziedzińce i wyjątkowe położenie Sokółki - wszystko to sprawiło, że na południu Gdyni powstaje małe miasteczko o niepowtarzalnej sielskiej atmosferze. Sokółka stworzona została z myślą o ludziach, ktorzy cenią sobie jakość życia, dbają o własne zdrowie oraz poszukują wewnętrznej harmonii w kontakcie z przyrodą. Otoczenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego daje mieszkańcom Sokółki nieogranicznoe możliwości rekreacji na co dzień, idealne miesce dla kochających wycieczki rowerowe i piesze wyprawy.