Co nowego

Ruch pieszy i rowerowy wróci na ul. Wiśniewskiego

Uszkodzenia po czerwcowej ulewie, fot. Paweł Kukla

Uszkodzenia po czerwcowej ulewie, fot. Paweł Kukla

23.07.2019 r.

Dobra wiadomość dla gdynian - wróci ruch rowerowy i pieszy na uszkodzonym odcinku ulicy Wiśniewskiego nad Potokiem Chylońskim. Miasto uzyskało zgodę na dopuszczenie ruchu na terenie zielonym, wzdłuż wcześniejszego ciągu. Już od 29 lipca zacznie działać nowa organizacja ruchu.

Zgodnie z wydanym orzeczeniem technicznym, pojawiła się możliwość przeprowadzenia ciągu pieszo-rowerowego poza balustradą, od strony kanału portowego, odgradzając jednocześnie nowy ciąg od miejsca awarii. Przypomnijmy, że ruch pieszych i rowerzystów wzdłuż ul. Wiśniewskiego, w rejonie ulic Kontenerowej i Logistycznej wstrzymano w czerwcu, gdy doszło do uszkodzeń po ulewnym deszczu i wypłukaniu nasypu.

- Uzyskaliśmy zgodę na dopuszczenie ruchu rowerowego i pieszego wzdłuż istniejącego ciągu, na terenie zielonym. Opracowana zostanie w tym celu nowa organizacja ruchu. Ruch pieszych i rowerzystów dopuszczony będzie od 29 lipca, a jeszcze do końca sierpnia zostaną zakończone ekspertyzy, które wyznaczą zakres prac naprawczych. Wszystko po to, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo uczestników ruchu – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.