Co nowego

Oni pomogą Ci wypełnić wniosek Budżetu Obywatelskiego

Pomogą Ci wypełnić wniosek Budżetu Obywatelskiego, fot. materiały prasowe LIS

Pomogą Ci wypełnić wniosek Budżetu Obywatelskiego, fot. materiały prasowe LIS

13.02.2018 r.

Siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 42, nasadzenia przy ul. Rdestowej, poprawa bezpieczeństwa pieszych na Działkach Leśnych. Autorzy tych pomysłów już wiedzą, co zrobić, by pomysły te mogły zostać zrealizowane. Wszystkiego o tym, jak złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego, dowiedzieli się podczas maratonów pisania wniosków. Kolejne takie spotkania – już w najbliższą sobotę.

Maraton pisania wniosków to specjalne spotkanie, podczas którego mieszkańcy mogą porozmawiać z urzędnikami wszystkich wydziałów magistratu zaangażowanych w realizację gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest więc okazja, by upewnić się, czy np. wybrana lokalizacja projektu nie koliduje z żadnymi planami zagospodarowania, a także dowiedzieć się więcej, jak oszacować projekt. To także okazja, by krok po kroku wypełnić formularz zgłoszeniowy projektu do BO.
- Jesteśmy zainteresowani złożeniem projektu na Działkach Leśnych, dotyczącego poprawy bezpieczeństwa pieszych. Takie działania są potrzebne w naszej okolicy i widzimy możliwość ich realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówiła jedna z uczestniczek spotkania, które w sobotę, 10 lutego, odbyło się na Karwinach. Drugi tego dnia maraton odbył się na Obłużu. Kolejne takie spotkania odbędą się w dwie najbliższe soboty.

→ 17 lutego, godz. 9.00 – 11.30 w SP nr 10, ul. Morska 192 (Chylonia)
→ 17 lutego, godz. 12.30 – 15.00 w Zespole Szkół nr 7, ul. Stawna 4/6 (Witomino-Leśniczówka)
→ 24 lutego, godz. 10.00 – 14.00 w Strefie StartUp Gdynia (Redłowo, PPNT Gdynia, budynek III, al. Zwycięstwa 96/98)
 
Wnioski do BO można składać jeszcze do 28 lutego, m.in. za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl.  W tym roku między 22 dzielnice rozdysponowanych zostanie łącznie 5 898 400 zł. Głosowanie, podczas którego mieszkańcy wybiorą projekty do realizacji, odbędzie się w dniach 18 czerwca – 2 lipca.