Co nowego

Rekordowy Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim za nami!

Tomasz Grycko zwyciężył w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim, który odbył się 11 listopada 2015 r. w Gdyni. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Krawczyńska. Łącznie z 10-kilometrowym dystansem głównym zmierzyło się 6672 uczestników. To nowy, biegowy rekord frekwencji na Pomorzu.

Ponad 20 000 biegaczy w PKO Grand Prix Gdyni
Według wstępnych szacunków, w cyklu 4-biegów PKO Grand Prix Gdyni linię mety przekroczyło łącznie 24 139 uczestników. Na ten fantastyczny rezultat biegacze pracowali cały rok, startując kolejno: w lutym podczas Biegu Urodzinowego (5608), majowym Biegu Europejskim (5381), czerwcowym Nocnym Biegu Świętojańskim (6494) a na koniec w Biegu Niepodległości (6656). Statystyki mówią same za siebie - PKO Grand Prix Gdyni to największy cykl biegów ulicznych w Polsce.

Polacy najlepsi w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim
W środowe popołudnie 10-kilometrową trasę wśród mężczyzn najszybciej pokonał Tomasz Grycko z Władysławowa (30:25). Drugi był Krzysztof Gosiewski z Ełku (30:32), a na najniższym miejscu podium stanął Marek Kowalski z Żukowa (30:33). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Krawczyńska z Gdańska (34:40). Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka z Obliwic (36:18), a trzecia była Małgorzata Szczerbińska z Malborka (36:44).

szczegółowe wyniki pozostałych uczestników Biegu Niepodległości

Wyjątkowa biało-czerwona flaga na starcie 11 listopada w Gdyni

Przed startem każdy uczestnik otrzymał białą lub czerwoną koszulkę, która posłużyła do stworzenia gigantycznej, żywej flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To wyjątkowa akcja, która w tym szczególnym dniu szerzyła patriotyczne wzorce. Uczestnicy Biegu Niepodległości udowodnili przywiązanie do polskiej historii i stworzyli niesamowity efekt, który zostanie zapamiętany na długo.

Dzień pełen rywalizacji i dobrej zabawy
11 listopada w Gdyni uczestnicy rywalizowali nie tylko w 10-kilometrowym biegu głównym, ale również ośmiu wydarzeniach towarzyszących. Młodzież i najmłodsi startowali w czterech biegach młodzieżowych. Odbyły się również cztery marsze nordic walking. Według wstępnych szacunków od samego rana, w dodatkowych startach uczestniczyło ponad 2000 osób.

Wkrótce poznamy nowego właściciela Hondy Jazz
Środowe zawody był ostatnią okazją do wzięcia udziału w atrakcyjnym konkursie „Biegiem po Hondę", w którym można wygrać samochód ufundowany przez biegowego partnera, dealera Honda Gdynia. Udział w losowaniu nagrody weźmie każdy, kto uczestniczył w przynajmniej trzech biegach i zgłosił swoje hasło biegowe. Teraz zostaną one ocenione, a zwycięzca otrzyma Hondę Jazz.

Skompletowany medal „Podium" - ostatni element układanki
Bieg Niepodległości zakończył tegoroczne Grand Prix Gdyni. Wszyscy, którzy po raz czwarty w tym roku pokonali dystans 10-kilometrów, otrzymali ostatni, czwarty medal. Dzięki temu 11 listopada układanka stała się gotowa - do trzech biegaczy dołączone zostało podium.