Co nowego

W Gdyni eksperci i politycy zaplanują przyszłość Polski

Uczestnicy Forum spotkają się 25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym // fot. materiały prasowe

Uczestnicy Forum spotkają się 25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym // fot. materiały prasowe

18.06.2018 r.

Jutro w Gdyni rozpoczyna się Forum Wizja Rozwoju. 25 i 26 czerwca Gdynia będzie gospodarzem, największej w północnej Polsce, konferencji poświęconej aktualnym i najważniejszym wyzwaniom gospodarczym. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele firm, innowatorzy i eksperci z kluczowych dla gospodarki sektorów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

Stworzenie pola do debaty o likwidowaniu barier dla przedsiębiorców czy tworzenie dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm na globalnym rynku to główne cele jakie stoją przed Forum Wizja Rozwoju.

- Słowo „gospodarka” dla Gdyni od zawsze miało wyjątkowe znaczenie. 92 lata temu miasto powstało dzięki silnej gospodarce krajowej, a swój rozwój oparło na branży morskiej. Dzięki staraniom takich wizjonerów jak Eugeniusz Kwiatkowski, czy Tadeusz Wenda, w niezwykle krótkim czasie Gdynia miasto z morza i marzeń – stała się znaczącym polskim portem nad Bałtykiem i stan ten utrzymuje się do dziś - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni i dodaje: - Obecnie nasze miasto stawia na innowacyjność, czego najlepszym przykładem jest mi.in.: działalność Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w którym przyjdzie się Państwu spotkać. Każdego dnia setki firm mających tu swoją siedzibę pracują nad rozwiązaniami przyszłości, już zdobywającymi popularność nie tylko w Polsce, ale na Świecie. W PPNT Gdynia przedsiębiorstwa i startup-y tworzą przyszłość.

W trakcie dwudniowej konferencji odbędzie się 91 paneli dyskusyjnych, podzielonych na 16 bloków tematycznych odpowiadających kluczowym dla gospodarki zagadnieniom. Są to: szkolnictwo zawodowe, energetyka, budownictwo, srebrna gospodarka, start-up, e-bezpieczeństwo, strefy ekonomiczne w Polsce, strefa ekonomiczna – Polska, e-gospodarka, gospodarka odpadami, automatyzacja i robotyzacja, społeczna odpowiedzialność biznesu, niepodległość gospodarcza, forum partnerów oraz transport, spedycja, logistyka.

Warto podkreślić, że partnerem merytorycznym Forum jest Akademia Morska w Gdyni. Uczelnia prowadzi badania naukowe, a także kształci przyszłe kadry w szczególności związane z krajowym i zagranicznym transportem morskim.

- Rozwój polskiej gospodarki zależy od edukacji i ścisłej współpracy nauki z biznesem – mówi prof. Janusz Zarębski, Rektor Akademii Morskiej w Gdyni. - Akademia od lat buduje partnerstwa i działa na rzecz branż przyszłości. Prowadzimy działalność badawczą, ekspercką i szkoleniową w zakresie badań i transferu technologii dla firm i organizacji gospodarczych. Świadczymy usługi, które ułatwiają przedsiębiorstwom dostęp do nowych technologii oraz nowych rynków zbytu – dodaje prof. Zarębski.

Uczestnicy Forum spotkają się, 25 i 26 czerwca, Gdynia Arenie, gdzie pierwszego dnia konferencji odbędzie się wręczenie Nagród Gospodarczych. // fot. Łukasz Gawroński

Forum odbędzie się 25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Gdynia Arenie, gdzie pierwszego dnia konferencji zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze, których celem jest promowanie przedsiębiorstw rozwijających polską gospodarkę. 

Forum Wizja Rozwoju jest organizowane przez Fundację Vizja Rozwoju, zajmującą się wspieraniem i promocją innowacji w polskiej gospodarce.

Więcej informacji TUTAJ.

Partnerami Forum są: Gdynia, Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.