Co nowego

Sprawdź, jak zmienia się Twoja okolica!

Przykładowy fragment gdyńskiej mapy zmian z uwzględnieniem kilkuset inwestycji

Przykładowy fragment gdyńskiej mapy zmian z uwzględnieniem kilkuset inwestycji

12.02.2018 r.

„Gdynia – mapa zmian w Twojej okolicy” to kolejna z rzeczy, które przygotowaliśmy dla mieszkańców z myślą o świętowaniu urodzin Gdyni. Każdego roku miasto stara się, żeby gdynianie odczuwali pozytywne zmiany zarówno w kluczowych punktach, jak i najbliższych im dzielnicach. Od teraz wszystkie inwestycje będzie można sprawdzić w jednym miejscu.

Mapa pozwala być na bieżąco ze wszelkimi zmianami jakie zachodzą w dzielnicach miasta. Inwestycje, remonty, mniejsze i większe projekty – to wszystko można od teraz zobaczyć na „Mapie zmian w Twojej okolicy”.

To internetowa mapa, która w prosty i przejrzysty sposób wyświetla wszystkie zmiany z ostatnich lat. Cały teren Gdyni to w tej chwili przeszło 1300 inwestycji, które udało się zrealizować od 2014 do 2017 roku. Kolejne około 700 punktów na mapie miasta to projekty, które aktualnie są realizowane albo znajdują się w fazie przygotowania.Na mapie pokazane są nie tylko spektakularne i powszechnie znane mieszkańcom realizacje, ale także te mniejsze jak np. budowa chodnika czy placu zabaw w ich najbliższym sąsiedztwie. Zmiany nie ominęły żadnej z gdyńskich dzielnic, a ich wachlarz jest naprawdę szeroki.

- Podczas tworzenia narzędzia, dzięki któremu możemy obserwować rozwój naszego miasta postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszelkie działania. Bardzo często skupiamy się na tym co widoczne, a doświadczenie pokazuje, że dużo trudniejsze i bardziej kosztowne jest stworzenie instalacji podziemnej, jak samo zbudowanie drogi z estetycznej kostki – mówi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. - Dzięki stworzonemu narzędziu można również zobaczyć z jak wielką konsekwencją rozwijana jest gdyńska edukacja, nie tylko poprzez doposażanie samych placówek, ale również tworzenie infrastruktury przyszkolnej. Podobnie można powiedzieć o innych dziedzinach, które dotykają mieszkańców każdego dnia. Zebranie wszystkich działań miasta w jednym miejscu pokazuje jak ważny jest zrównoważony rozwój – dodaje prezydent.

Warto sprawdzić, co powstało lub dopiero powstanie w naszym otoczeniu. Mapa pozwoli gdynianom na zyskanie szerszej świadomości dotyczącej inwestycji w mieście. Dla każdego dynamicznie rozwijającego się miasta bardzo istotne jest budowanie trwałych relacji z jego mieszkańcami.

Samo narzędzie jest bardzo proste w obsłudze: niebieskie punkty oznaczają ponad 1300 już zrealizowanych inwestycji od 2014 roku, żółte punkty wskazują na te projekty, które obecne są realizowane lub ich realizacja dopiero się rozpocznie. Nawigacja po mapie jest taka sama, jak przy wszystkich mapach przygotowanych przez koncern Google.

Zobacz sam/sama, co uległo zmianie w Twoim sąsiedztwie w ciągu ostatnich kilku lat! „Gdynia – mapa zmian w Twojej okolicy” jest dostępna tutaj:Dla ułatwienia podajemy jeszcze bezpośredni link do gdyńskiej mapy zmian - przydatny na przykład przy dzieleniu się nią ze znajomymi.