Co nowego

Sprawdź, jak dojechać na cmentarz 1 listopada

Sprawdź, jak dojechać na cmentarz 1 listopada, fot. pixabay.com

Sprawdź, jak dojechać na cmentarz 1 listopada, fot. pixabay.com

29.10.2018 r.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych – czas zadumy i refleksji. Odwiedzający groby mogą w tym okresie spodziewać się zmian w organizacji ruchu, dodatkowych linii autobusowych i bezpłatnych miejsc postojowych w centrum.

Dla tych, którzy zdecydują się pojechać komunikacją miejską na Cmentarz Witomiński z centrum Gdyni ZKM przygotowało dodatkową linie nr 390. Autobusy w Śródmieściu zatrzymają się w na przystanku Dworzec Gł. PKP – Dworcowa 04, 3 Maja 01, Armii Krajowej 04, Urząd Miasta – Władysława IV 02. Kursować będą, co kilka minut.

- Autobusy skorzystają z długiego ciągu buspasa w ul. Władysława IV i będą uprzywilejowane w ruchu drogowym, dzięki czemu łatwiej niż inne pojazdy skręcą w ul. Warszawską i ul. Witomińską. Na odcinku od ul. Warszawskiej do cmentarza będą jeździć tylko autobusy, a więc zdecydowanie łatwiej, szybciej, bardziej komfortowo i pewniej będzie skorzystać z komunikacji miejskiej – mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Osoby dojeżdżające na Cmentarz Witomiński z Witomina mogą skorzystać z uruchomionej w tym roku po raz pierwszy linii nr 392.

- Będzie to połączenie Witomina Leśniczówki z Cmentarzem Witomińskim, prowadzące ul. Małokacką, obok hali widowiskowo-sportowej i obok dużego parkingu. Także na nim można zostawić samochód i skorzystać z autobusów w dojeździe na cmentarz – dodaje Gromadzki.

Autobusy będą odjeżdżać z pętli Witomino Leśniczówka i zatrzymają się na przystankach Stawna 01 i Witomino Centrum 03 (w kierunku Redłowa). Autobusy linii nr 392 przez większość dnia będą kursowały co ok. 7 minut, a w porach mniejszej frekwencji, nie rzadziej niż co 15 minut.Zmiany obejmą także regularne linie
. Linia nr 137 nie będzie funkcjonować, a linie 141 i 190 będą skierowane na objazd ul. Kielecką.
Szczegóły dostępne na stronie ZKM w Gdyni.

Zmotoryzowani z kolei mogą skorzystać z bezpłatnych miejsc parkingowych w centrum.

- Jeśli ktoś musi dojechać do centrum Gdyni samochodem, to proszę aby zostawił go na miejscach parkingowych, które 1 listopada są bez opłaty. Następnie autobusem może udać się do Cmentarza Witomińskiego – podkreśla rzecznik ZKM.

Na liniach 390 i 392 obowiązywać będzie taryfa biletowa jak na liniach zwykłych.

Bilety można kupić w każdym punkcie sprzedaży biletów ZKM, poprzez aplikacje, a specjalnie dla pasażerów korzystających z linii 390 i 392 - w punkcie sprzedaży na przystanku Centrum Handlowe „Riviera” 01 i przy Cmentarzu Witomińskim (działającym 1 listopada w godz. 9.00 – 16.00) oraz u kierowcy.

Zmiany w organizacji ruchu

Autobusy linii 390 i 392 będą dojeżdżać do cmentarza ulicą Witomińską - od strony śródmieścia. Dojazd samochodem osobowym będzie możliwy tylko od strony Witomina, a wyjazd - tylko w kierunku śródmieścia.

Szczegółowa plan czasowych zmian w organizacji ruchu dostępny TUTAJ.