Co nowego

Ruszył nabór do Nagrody Literackiej GDYNIA!

Propozycję autorów można składać do 31 stycznia, fot. materiały prasowe

Propozycję autorów można składać do 31 stycznia, fot. materiały prasowe

04.01.2019 r.

Wciągająca powieść, piękny wiersz, interesujący esej, a może zagraniczni autorzy w doskonałym polskim tłumaczeniu? Kapituła Nagrody Literackiej GDYNIA 2019 szuka kandydatów do Kostki Literackiej! Do końca stycznia masz szansę zgłosić swojego ulubionego autora do XIV edycji prestiżowej nagrody.

- Książki muszą być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w 2018 roku. Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim – mówi Przemysław Rydzewski z biura promocji Nagrody Literackiej GDYNIA.

Propozycję autorów można składać do 31 stycznia w czterech kategoriach: proza, poezja, eseistyka i przekład na język polski.

Nagroda Literacka została powołana do życia w 2006 roku przez Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących polskich twórców. Jest przyznawana rokrocznie autorom najlepszych książek wydanych w poprzednim roku. Skierowana jest zarówno do pisarzy, jak i odbiorców współczesnej literatury. Laureaci w każdej z kategorii otrzymają statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.

Listę nominowanych autorów poznamy w maju, laureatów natomiast we wrześniu.

Propozycje kandydatów należy wysyłać do Sekretarza Kapituły Natalii Gromow – Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, ul. Świętojańska 141-143, 81-401 Gdynia Tel. (58) 622 73 55; e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

Zasady zgłaszania kandydatur określa regulamin dostępny na stronie www.nagrodaliterackagdynia.pl w zakładce „Nagroda”.