Co nowego

Wakacje w EXPERYMENCIE

Wakacje w EXPERYMENCIE, fot. materiały prasowe

Wakacje w EXPERYMENCIE, fot. materiały prasowe

31.07.2018 r.

Dlaczego samolot potrzebuje powietrza do latania? Jak wygląda Bałtyk pod mikroskopem? Czy w środku lata możliwe jest własnoręczne stworzenie śniegu i mgły? Między innymi na te pytania w drugiej połowie wakacji odpowiedzą edukatorzy z gdyńskiego Centrum Nauki EXPERYMENT.

Sierpień dla najmłodszych eksperymentatorów będzie okazją do zabawy i nauki w rytm muzyki. Cieszące się dużą popularnością „Spotkania Experymenciaków” oferują program zajęć logorytmicznych dla maluchów oraz kreatywne warsztaty dla ich opiekunów.

- Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami, utworzyliśmy dodatkowe godziny spotkań: 10:00 i 14:30. Koszt zajęć to 18 zł. Bilet daje możliwość udziału w jednych zajęciach dziecka wraz z opiekunem oraz całodzienny wstęp na wystawę – mówi Maja Banaszczyk z Centrum Nauki EXPERYMENT. - Logorytmikę oraz warsztaty kosmetyczne poprowadzi zespół profesjonalistek – naszych edukatorek, dla których praca z dziećmi jest nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją – dodaje.

Warsztaty odbędą się 2 i 23 sierpnia. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. – Zapisów dokonamy pod adresem: bilety.experyment.gdynia.pl.Edukatorzy z EXPERYMENTU zapraszają na skwer Kościuszki
, gdzie na specjalnie przygotowanym stanowisku odwiedzający będą mogli odkryć co skrywa morska toń.

- Wyruszymy na wyprawę w morskie głębiny w poszukiwaniu skarbu Bałtyku. Dla gości przygotowaliśmy obserwacje mikroskopową mikroorganizmów Morza Bałtyckiego, tworzenie preparatów z glonów, eksperymenty z bursztynem, a także przepisy z kuchni molekularnej, którą można wykorzystać, aby zrobić kolorowy kawior – zachęca Banaszczyk.

Stanowisko będzie czekało już w piątek, 10 sierpnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Trzeci weekend na lotnisku w Babich Dołach to jedna z największych imprez lotniczych w kraju , czyli Gdynia Aerobaltic Show. Tam także nie zabraknie stanowiska gdyńskiego Centrum Nauki EXPERYMENT.

- Poprzez zabawę młodzi piloci dowiedzą się, dlaczego samolot potrzebuje powietrza do latania. Czy można zamknąć wiatr w pudełku i go obserwować? Czy w środku lata możliwe jest własnoręczne stworzenie śniegu i mgły? Dodatkowo każdy mały inżynier będzie miał okazję skonstruować swój własny EKO-latawiec i zabrać go ze sobą do domu! – podkreśla Maja Banaszczyk.

Warsztaty prowadzone będą dla dwóch grup wiekowych: 4-6 lat oraz 7-12 lat. Harmonogram dostępny na stronie: www.aerobaltic.pl.

To nie wszystkie nowości, jakie oferujE EXPERYMENT. Dodatkową atrakcją jest również wystawa czasowa pt. Nie wahaj się – baw się. Tworzy ją 12 stanowisk, przy których można sprawdzić, jak zaskakujące potrafią być najprostsze z urządzeń – wahadła.

Więcej informacji TUTAJ.