Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Co nowego

Wielki trening Gdyńskiego Poruszenia z prezydentem Wojciechem Szczurkiem

Opis alternatywny

27.10.2013 r.

Bulwar Nadmorski po raz kolejny stał się miejscem wielkiego święta aktywności fizycznej. Setki fanów sportowej Gdyni spotkało się w sobotę 26 października 2013 r., aby wspólnie uczcić II urodziny Parkrun oraz pobiec razem z Prezydentem Miasta - Wojciechem Szczurkiem - w ramach wyjątkowego treningu Gdyńskiego Poruszenia.Trening Gdyńskiego Poruszenia z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, fot. GOSiRSobotni poranek rozpoczął się od biegu urodzinowego Parkrun. Najlepszy czas miał pan Daniel Formela, który zwyciężył w klasyfikacji mężczyzn. Warto dodać, że ta wspaniała forma rekreacji pomaga poprawiać kondycję mieszkańcom Gdyni już od dwóch lat - łączna liczba spotkań w ramach Parkrun Gdynia przekroczyła setkę.

Poranny bieg Parkrun był jednak dopiero początkiem wielkich emocji. Równo o godzinie 11 na starcie stanęło kilkuset fanów Gdyńskiego Poruszenia, którzy wraz z Prezydentem Miasta Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, wzięli udział w symbolicznym biegu na dystansie jednego kilometra. Tym razem wynik nie miał żadnego znaczenia - najważniejsza była wspaniała atmosfera!

Trening Gdyńskiego Poruszenia z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, fot. GOSiRPo biegu przyszła pora na nordic walking. Pole startowe błyskawicznie zapełniło się grupą uśmiechniętych fanów popularnych "kijków". Pogoda wprawdzie nie rozpieszczała - rozpadał się deszcz - jednak nikt nie wydawał się zbyt przejęty tym faktem. Jak powszechnie wiadomo - nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania!

Imprezę zakończył przejazd rowerzystów, którzy błyskawicznie wystartowali i równie błyskawicznie pojawili się na mecie. Fani dwóch kółek również musieli zmagać się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi - deszcz nie odpuszczał do samego końca imprezy. Podobnie jednak jak w przypadku zwolenników chodzenia z kijkami - z ust uczestników nie znikały uśmiechy!

Gdyńskie Poruszenie to cykl treningów biegowych, rowerowych i nordic walking skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta, odbywający się w poszczególnych dzielnicach Gdyni.

Trening Gdyńskiego Poruszenia z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, fot. GOSiR

Trening Gdyńskiego Poruszenia z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, fot. GOSiR

Gdyńskie poruszenie - harmonogram treningów

 Twoja okolica Miejsce zbiórki Data
Babie Doły
Oksywie
Obłuże
Pogórze
 skrzyżowanie ul. Zielonej z ul. Płk. Dąbka
(początek ścieżki rowerowej)
 12.11
Leszczynki
Grabówek
Działki Leśne
Witomino
Radiostacja
Witomino
Leśniczówka
Chwarzno
– Wiczlino
 skwerek przy Przedszkolu nr 28 19.11
Śródmieście
Kamienna Góra
Wzgórze
Św. Maksymiliana
Redłowo
Orłowo
 Park na Kamiennej Górze 17.12
 kładka nad torami kolejki przy PPNT 29.10
 molo w Orłowie 3.12
Mały Kack
Wielki Kack
Karwiny
Dąbrowa
 skwer ks. Piotra Mazura (Zespół Szkół nr 14) 5.11


Gdyńskie poruszenie - harmonogram spotkań


Stadion Miejski w Gdyni, ul. Olimpijska 5/9
Sala konferencyjna 
 Termin Tematyka Goście
 7 listopadaJesienno - zimowa dieta, czyli
jak nie przytyć przez zimę.
 dietetyk sportowy
 12 grudniaJak bezpiecznie trenować w zimie? wykładowca AWFiS


fot. GOSiR