Co nowego

Wygraj wejściówki na FPFF w Gdyni!

Wystartowała druga edycja konkursu „Młodzi o młodych

Wystartowała druga edycja konkursu „Młodzi o młodych", fot. materiały prasowe.

11.07.2018 r.

Jesteś miłośnikiem współczesnej kinematografii? Piszesz recenzje filmowe? Masz nie więcej niż 25 lat? Do 26 sierpnia jury konkursu „Młodzi o młodych" czeka na recenzje filmów wyświetlanych w ramach Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Oprócz akredytacji na festiwal filmowy dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne i publikacja zwycięskich prac.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni cieszy się mianem jednego najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych festiwali w Polsce i na świecie. Tak samo jest z filmami walczącymi o główną nagrodę festiwalu, czyli statuetkę Złotego Lwa. Chcesz napisać recenzję jednego z nich? Organizatorzy drugiej edycji konkursu „Młodzi dla młodych” czekają na recenzje filmów startujących w Konkursie Głównym w ostatnich pięciu latach (od 2013 do 2017 r.). Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie 3 recenzje na adres:: a.kaminski@festiwalgdynia.pl. Termin nadsyłania prac upływa 26 sierpnia.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 września, tuż przed 43 Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do wygrania są trzy nagrody: główna – 1000 zł, dwie dodatkowe – po 500 zł, a także zaproszenia do udziału w kolejnych edycjach warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej. Ponadto Festiwal Polskich Filmów Fabularnych ufunduje zwycięzcom akredytacje na 43. FPFF. Dodatkowo nagrodzone prace zostaną opublikowane w przestrzeni medialnej, którą dysponują organizatorzy.

Regulamin i szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

Organizatorami konkursu są producenci warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej – Gdyńska Szkoła Filmowa, kwartalnik artystyczny „Bliza”, zeszyty GSF „Script”.

Zobacz także: