Co nowego

Z Gdyni do Cannes

Plan zdjęciowy do filmu FASTFOOD /fot. BRATstudio

Plan zdjęciowy do filmu FASTFOOD /fot. BRATstudio

12.04.2018 r.

Eryk Lenartowicz, absolwent gdyńskiej filmówki otrzymał nominację w konkursie Cinéfondation Selection na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jego film pt. „Dots” znalazł się wśród 17 krótkich metraży wyłonionych spośród blisko 2500 zgłoszeń z całego świata. Nagrodzonych poznamy 17 maja.

Dots” to wyprodukowana w Australii czarna komedia mówiąca o obsesji, moralności i śmierci. Inspirowany „Dżumą” Alberta Camusa oraz estetyką filmów Davida Lyncha czy Roya Andersona, opowiada historię małego, spokojnego miasteczka, w którym w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie.

- Reżyser wychował się w Australii, ale to w Gdyni rozpoczęła się jego fascynacja filmem – mówi Marta Drankiewicz z Gdyńskiego Szkoły Filmowej. - „Dots” został zrealizowany jako praca dyplomowa w Australian Film, Television and Radio School w Sydney, gdzie Eryk Lenartowicz rozpoczął naukę tuż po ukończeniu naszej szkoły — dodaje.

Film dyplomowy reżysera, zrealizowany w Gdyńskiej Szkole Filmowej, pt. „Fastfood” można zobaczyć na kanale GSF na YouTube.

W sekcji Cinéfondation Selection starują filmy krótkometrażowe, wyprodukowane przez studentów szkół filmowych z całego świata. W tym roku do finału zakwalifikowało się 17 filmów z 14 krajów. Cinéfondation Selection jest trzecią obok Konkursu Głównego i Konkursu Krótkiego Metrażu sekcją Festiwalu Filmowego w Cannes.

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 8-19 maja.