Co nowego

Zaproponuj zmiany w ruchu na Beniowskiego i Kapitańskiej

Zaproponuj zmiany w ruchu na  Beniowskiego i Kapitańskiej// fot. Aleksander Trafas

Zaproponuj zmiany w ruchu na Beniowskiego i Kapitańskiej// fot. Aleksander Trafas

10.11.2017 r.

Jeszcze w listopadzie rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące usprawnienia ruchu, parkowania oraz poprawy bezpieczeństwa w rejonie ulic Maurycego Beniowskiego i Kapitańskiej. Do udziału zaproszeni są mieszkańcy Grabówka, którzy chcą przedyskutować propozycje zmian w tej okolicy.

Konsultacje społeczne rozpoczną się 24 listopada, a zakończą 8 grudnia. Ich uczestnicy będą mogli wypowiedzieć się na temat różnych sposobów rozwiązania problemów występujących na dwóch ulicach na Grabówku.- W październiku zaprosiliśmy mieszkańców okolicy do podzielenia się swoimi uwagami i sugestiami na temat organizacji ruchu w rejonie ulic Beniowskiego i Kapitańskiej. Skontaktowało się z nami ponad 20 osób, które miały bardzo zróżnicowane opinie na ten temat
- mówi Joanna Jaczewska z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, koordynatorka konsultacji. – Zebrane uwagi, a także m.in. wizja lokalna, bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami okolicy oraz ich wnioski nadesłane do Rady Dzielnicy, pomogły specjalistom z Zarządu Dróg i Zieleni opisać kilka możliwości zmian w organizacji ruchu. Teraz chcemy dowiedzieć się, co o tych pomysłach myślą mieszkańcy.

Materiały informacyjne zawierające różne propozycje rozwiązania problemów w tej okolicy oraz formularze do zgłaszania uwag w ramach konsultacji zostaną udostępnione na stronie www.gdynia.pl. Będzie można je również otrzymać w kancelarii Urzędu Miasta oraz w biurze Rady Dzielnicy Grabówek. Wypełnione formularze będzie można składać w wersji elektronicznej i papierowej, np. w biurze Rady Dzielnicy (znajdującym się w SP nr 17). Podczas konsultacji aktywny będzie również formularz internetowy na stronie www.badanialis.pl/grabowek2017.
 
Podczas trwania konsultacji zaplanowano dwa otwarte spotkania w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 17, przy ul. Grabowo 12. Mieszkańcy mają do wyboru dwa terminy: 25 listopada (sobota) o godz. 11 oraz 27 listopada (poniedziałek) o godz. 17.30. Podczas konsultacji aktywny będzie również formularz internetowy na stronie www.badanialis.pl/grabowek2017.
 
O przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących organizacji ruchu w rejonie ul. Beniowskiego i Kapitańskiej wnioskowała Rada Dzielnicy Grabówek.
 
- To wąskie, ruchliwe uliczki. Parkujące na chodnikach samochody utrudniają poruszanie się pieszych i innych aut, które nie mogą się minąć z powodu niewielkiej ilości miejsca. Mieszkańcy nie raz zgłaszali nam te problemy. Chcemy więc porozmawiać o możliwych rozwiązaniach – mówił Zenon Roda, przewodniczący Rady Dzielnicy Grabówek.
 
W ciągu miesiąca po zakończeniu konsultacji Laboratorium Innowacji Społecznych przygotuje raport, w którym zostaną opublikowane wnioski i uwagi mieszkańców wraz z rozstrzygnięciami Prezydenta.

Ogłoszenie prezydenta Gdyni o przeprowadzeniu konsultacji społecznych dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej:
http://gdynia.pl/bip/komunikaty,2206/lokalne-konsultacje-spoleczne-z-mieszkancami-gdyni-dotyczace-organizacji-ruchu-na-ulicach-m-beniowskiego-i-kapitanskiej,501118


  • ul. Kapitańska, fot. Aleksander Trafas
  • ul. Maurycego Beniowskiego, fot.Aleksander Trafas
  • ul. Maurycego Beniowskiego, ul. Kapitańska, fot. Aleksander Trafas
  • ul. Maurycego Beniowskiego, ul. Kapitańska, fot. Aleksander Trafas