Co nowego

„Złoto północy" w kremie

Krem w 3 różnych wersjach będzie można przetestować w sobotę, 15 września w gdyńskim Infoboxie o godz. 13.00, fot. materiały prasowe.

Krem w 3 różnych wersjach będzie można przetestować w sobotę, 15 września w gdyńskim Infoboxie o godz. 13.00, fot. materiały prasowe.

13.09.2018 r.

Nazywany „złotem północy" bursztyn rozświetla, regeneruje i spowalnia procesy starzenia się skóry. Jego właściwości antyoksydacyjne w recepturze kremu wykorzystała laureatka ubiegłorocznej edycja Gdyńskiego Biznesplanu Izabela Ryska. Przyjdź w najbliższą sobotę do InfoBoxu i przetestuj na własnej skórze krem z ekstraktem z bursztynu.

Autorka unikatowej linii kosmetyków „Inspired by Gdynia” do swojego nowego projektu zaprasza mieszkańców Gdyni. Krem do twarzy do cery suchej, wrażliwej i dojrzałej w 3 różnych wersjach będzie można przetestować w sobotę, 15 września w gdyńskim Infoboxie o godz. 13.00. - Receptura jest inspirowana Morzem Bałtyckim, dlatego będzie zawierała ekstrakt z bursztynu znany ze swoich cennych właściwości – mówi Izabela Ryska, autorka kremu. Podczas wydarzenia odbędzie się głosowanie. Krem, który otrzyma najwięcej głosów, zostanie w najbliższym czasie wprowadzony na rynek.

Nad projektem pracuję także Igor Kaczmarczyk, laureat tegorocznej edycji Biznesplanu. – Ekstrakt z bursztynu dostarcza mi Igor Kaczmarczyk. Darzę go ogromnym zaufaniem i podziwiam jego wiedzę i zaangażowanie w prace nad bursztynem. Nasze drogi połączył konkurs Gdyński Biznesplan. Jestem bardzo wdzięczna, że dzięki konkursowi mogłam poznać Igora i spełnić swoje marzenia o kolekcji bursztynowej – dodaje Ryska.

Praca nad kolekcją bursztynową jest realizowana w Bio Laboratorium PPNT w ramach projektu InnovaBio Pomorze. Projekt ten jest efektem wieloletniej współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Międzyuczelnianego Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.