Co nowego

Zobacz program Festiwalu NNW

Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę w bogatym programie wydarzenia, fot. materiały prasowe.

Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę w bogatym programie wydarzenia, fot. materiały prasowe.

Znamy pełny program dziesiątej odsłony Festiwalu Filmowego „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę w bogatym programie wydarzenia.

Pokazy konkursowe, dokumenty radiowe, projekt „Młodzi dla Historii”, wystawy, panele dyskusyjne oraz spotkania z twórcami i świadkami historii. To wszystko czeka festiwalową publiczność już od soboty 29 września.

- Przeglądając program, z pewnością zwrócicie Państwo uwagę na jego międzynarodowy charakter. Zaplanowaliśmy pokazy specjalne, podczas których wyświetlimy m.in. „Dywizjon 303”. „Historię prawdziwą”, „Dunkierkę”, „Co się należy prawdzie?”, „Sny stracone”, „Sny odzyskane” i wiele innych, w tym filmy czeskie – zachęcają organizatorzy.

Jednak tym na co wszyscy czekają są pokazy 23 filmów startujących Konkursie Głównym. W Sobotę, 29 września w salach kinowych Gdyńskiego Centrum Filmowego będzie można obejrzeć 13 produkcji.W Sali Goplana pokazy startują o godz. 9.40 filmem „Zdzisław Najder. Chciałem zostać lotnikiem” w reżyserii Mieczysława Bartłomieja Vogta. Z kolei pokazy w Sali Warszawa rozpoczną się o godz. 10.00 seansem „Ada Krysia Willenberg" w reżyserii Krzysztofa Żurowskiego. Kolejnego dnia pokazy konkursowe NNW w Sali Warszawa startują o godz. 11.00. Wyświetlone zostaną dwa filmy, „Pamięć śladów” w reżyserii Ignacego Szczepańskiego oraz „Rok 1966" w reżyserii Rafała Geremka. W Sali Goplana o godz. 15.45 publiczność zobaczy „Śpiewnik praw człowieka” w reżyserii Leszka Staronia. Ostatni pokaz Konkursu Głównego drugiego dnia festiwalu to „Gurgacz” w reżyserii Dariusza Walasiuka.

Niedziela to pokaz filmu „As, czyli wspomnienie o Włodzimierzu Strzemińskim” w reżyserii Doroty Petrus, to godz. 15.00 w Sali Warszawa. Natomiast o godz. 16. 15 będzie można zobaczyć „Ryngraf” w reżyserii Doroty Kani. Wieczorem, o godz. 18.00 w Sali Goplana wyświetlony zostanie „Jak w niebie, tak i w Komańczy w reżyserii Macieja Wójcika. Ostatniego dnia pokazy konkursowe NNW rozpoczynają się o godz. 9.00 pokazem filmu „Na zawsze pilot Spitfire’a i Dywizjonu 303” w reżyserii Sławomira Cioka, to w Sali Goplana. Pokazy filmów w Konkursie Głównym NNW zamkną filmy, „Lawina” i „Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. Do końca wierni Polsce”, to w Sali Warszawa od godz. 9.45.

W Konkursie Główny twórcy będą walczyć o nagrodę „Złotego Opornika", „Nagrodę im. Janusza Krupskiego" oraz „Nagrodę Dyrektora Festiwalu". Ponadto NNW to 3 konkursy projektu „Młodzi dla Historii”, w tym konkurs filmowy, teatralny oraz konkurs na stylizację modową.

Celem festiwalu jest przede wszytki popularyzacja historii XX wieku. To za sprawą m.in. szeregu debat. - W międzynarodowych składach będą odbywały się również niektóre panele dyskusyjne, jak np. „Kapitał moralny narodu” z udziałem dr. Michała Łuczewskiego, dyrektora Centrum Myśli im. Jana Pawła II, prof. Zdzisława Krasnodębskiego, europosła i wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, dr. Istvána Kováca, historyka i węgierskiego dyplomaty, red. Piotra Semki i red. Jacka Karnowskiego – mówią organizatorzy.

Nieodłączną częścią Festiwalu NNW są także koncerty. - W tym roku na naszej Scenie Muzycznej wystąpią: Tadeusz Sikora, Béla Tolcsvay z zespołem, Andrzej Dziubek (De Press), Dariusz Kordek, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Chelydra, Stanisława Celińska z zespołem oraz Ania Rusowicz – dodają.

 Wszystkie wydarzenia X Festiwalu Filmowego „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” odbędą się w Teatrze Muzycznym, na Placu Grunwaldzkim i Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wszystkie wydarzenia X Festiwalu Filmowego „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” odbędą się w Teatrze Muzycznym, na Placu Grunwaldzkim i Gdyńskim Centrum Filmowym. Tegoroczna edycja festiwalu NNW będzie oscylowała wokół Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz fenomenu ruchu Solidarność. Wydarzenie potrwa do wtorku, 2 października. Program dostępny TUTAJ.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 28.09.2018 14:57
  • ikona

    Autor: _Jan Ziarnicki (j.ziarnicki@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.09.2018 21:51
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze