Komunikaty

Gdyńska Rada Turystyczna na Forum Branży Eventowej

Gdynia na Forum Branży Eventowej // fot. Katarzyna Śmierzchalska
11 stycznia w centrum kongresowo - wystawienniczym w Warszawie odbyło się największe w Polsce spotkanie poświęcone organizacji konferencji, kongresów i szkoleń. Przedstawiciele gdyńskiej rady turystycznej: hotel Marriott, hotel Nadmorski, Hotel Mercure, Gdynia Arena, Muzeum Marynarki Wojennej, Stena Line, Vinegre oraz Agencja Rozwoju Gdyni na gdyńskim stoisku wspólnie prezentowali ofertę organizacji spotkań i wydarzeń w Gdyni. Stoisko odwiedziło ponad 1000 osób z branży eventowej. Nasza współpraca nabiera tempa.

Desant Gdyni i GRT na Warszawę i Forum Branży Eventowej okazał się spektakularny. Nasze stoisko wyróżniało się eleganckim wystrojem, ilością barwnych i różnorodnych folderów, gadżetów, nagrodami do rozlosowania w loterii, profesjonalną, uroczą, radosną i ładną obsługą (w najgorętszym momencie było nas 18 osób). To było 10 fantastycznych godzin pracy dla Gdyni i wszystkich podmiotów, z którymi współpracujemy w ramach GRT.

Gdyńska Rada Turystyczna powstała w lutym 2016 roku jako platforma współpracy promocyjnej i marketingowej pomiędzy miastem a podmiotami działającymi w branży turystycznej na terenie Gdyni. List intencyjny w tej sprawie podpisali prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i 24 sygnatariuszy.

Członkowie – Partnerzy Rady to m.in.: organizatorzy turystyki przyjazdowej, pobytów turystycznych, imprez i konferencji, przedsiębiorcy, uczelnie wyższe kształcące na kierunkach turystycznych, placówki muzealne, teatry i lokalny samorząd.

Cele takie jak – turystyczna promocja Gdyni, wsparcie lokalnego rozwoju gospodarczego, integracja podmiotów pracujących na rzecz rozwoju turystyki w mieście, czy tworzenie warunków do poszerzania oferty turystycznej – partnerzy realizują poprzez ścisłą współpracę, prowadzenie wspólnych akcji promocyjnych, czy działalność wydawniczą i wystawienniczą.

Skład rady ma charakter otwarty i może zostać rozszerzony o kolejnych członków.
  • Gdynia na Forum Branży Eventowej // fot. Katarzyna Śmierzchalska
  • Gdynia na Forum Branży Eventowej // fot. Katarzyna Śmierzchalska
  • Gdynia na Forum Branży Eventowej // fot. Katarzyna Śmierzchalska