Sprostowania i odpowiedzi

Sprostowanie w sprawie artykułu w Gazecie Polskiej Codziennie pt. „Kampania Komorowskiego jak z komedii”

W Gazecie Polskiej Codziennie  (nr 1097 z dnia 23.04.2015r) ukazał się artykuł autorstwa Samuela Pereiry pt. „Kampania Komorowskiego jak z komedii", w którym znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące wizyty Prezydenta RP w Gdyni w dniu 21 kwietnia br.
 

Zgodnie z Prawem Prasowym rozdz.5 art.31a i art.32 proszę o sprostowanie informacji, jakoby  autokary dowoziły sztuczny tłum na wiec poparcia Bronisław Komorowskiego  w Gdyni. Nie było w Gdyni takiego wiecu.

21 kwietnia 2015 r. odbyła się 20-minutowa  uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej nadanie statusu gdyńskiemu Śródmieściu Pomnika Historii przez Prezydenta RP i z jego udziałem, a następnie półgodzinne spotkanie z tej okazji w Muzeum Miasta. Spotkanie było wyłącznie poświęcone jednemu tematowi - gdyńskiemu Śródmieściu, które uzyskało właśnie prestiżowy status Pomnika Historii. Na to spotkanie w Muzeum przy ul. Zawiszy Czarnego dwoma autokarami dojechali akredytowani dziennikarze oraz uczestniczący w uroczystości odsłonięcia tablicy przy ul. Świętojańskiej radni i organizatorzy.
 
Na uroczystość akredytowało się blisko  90 dziennikarzy mediów lokalnych i ogólnopolskich.Najpierw cała ich grupa obsługiwała reportersko wydarzenie przy Urzędzie Miasta, przy ul. Świętojańskiej, a następnie w ramach programu uroczystości -  spotkanie Prezydenta Bronisława Komorowskiego ze społecznością lokalną w Muzeum Miasta Gdyni (głównie architektami, właścicielami zabytkowych budynków, wydawcami) na wystawie prezentującej gdyński modernizm.
 
Organizatorzy uroczystości zaproponowali akredytowanym dziennikarzom przejazd  z ul. Świętojańskiej do Muzeum autokarem, z której to propozycji skorzystała zdecydowana większość reporterów - autobus był pełen.
 
Był też drugi autokar, który także z miejsca odsłonięcia tablicy przy ul. Świętojańskiej zabrał grupę gości, głównie radnych Miasta, a także organizatorów uroczystości.
 
Tym sposobem wobec tych osób ograniczono do minimum wymagane przepisami, a nieuniknione procedury bezpieczeństwa podczas wszystkich  wydarzeń z udziałem głowy państwa. I bez względu na to, kto jest aktualnie prezydentem.
 
Większość zaproszonych na spotkanie w Muzeum osób, które nie uczestniczyły w uroczystości odsłonięcia tablicy,  przybyła do Muzeum własnymi pojazdami lub piechotą.