Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Zaproszenia dla dziennikarzy

ZAPROSZENIE – Najbardziej zadbany zabytek 2023: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Ks. prof. Jacek Bramorski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i dr Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni zapraszają na uroczystość związaną z przyznaniem kościołowi pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa tytułu Zabytek Zadbany 2023.


W 48-letniej historii tego konkursu konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków laur trafia do Gdyni po raz drugi – za pierwszym razem w roku 2016 uhonorowano adaptację Dworca Morskiego na Muzeum Emigracji.
Uroczystość rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (18 września) o godz. 14.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej 46. Podczas wydarzenia prezydent Wojciech Szczurek odsłoni pamiątkową plakietę, dr Iwona Liżewska, organizator konkursu „Zabytek Zadbany” z ramienia Narodowego Instytutu Dziedzictwa działającego z upoważnienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powie, dlaczego I nagroda trafiła właśnie do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, a ksiądz proboszcz Jacek Bramorski zaprosi do auli akademickiej na 20-minutowy wykład prof. Macieja Niedostatkiewicza na temat wyzwań stających przed prowadzącymi prace remontowe w tym obiekcie.

W trakcie uroczystości zostanie udostępniona publiczności wystawa obrazująca prace remontowe i konserwatorskie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa opracowana przez pracowników Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni.

Do zobaczenia!
Agata Grzegorczyk
rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni

  • ikonaOpublikowano: 15.09.2023 13:19
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.09.2023 13:22
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona