SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Gdynia Zachód kibicuje!

Gdynia Zachód kibicuje!

Gdynia Zachód kibicuje!

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Z niecierpliwością czekasz na występy Polaków podczas trwających Mistrzostw Świata w Rosji? Lubisz przeżywać piłkarskie emocje w towarzystwie? Dołącz do Gdyni Zachód, dzielnica Chwarzno-Wiczlino będzie kibicować kadrze Adama Nawałki w oficjalnej strefie kibica!

„Gdynia Zachód kibicuje” pod taką nazwą będzie oficjalnie działać strefa kibica podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji, która z inicjatywy Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zostanie zorganizowana na parkingu przy ulicy Staniszewskiego, obok obiektów handlowych. To centralny punkt tej dynamicznie rozwijającej się części Gdyni, w której ciągle przybywa mieszkańców, stąd organizatorzy liczą na duże zainteresowanie.

Strefa będzie działać trzy razy:

  • wtorek, 19 czerwca przy okazji meczu Polska – Senegal (17:00)
  • niedziela, 24 czerwca przy okazji meczu Polska – Kolumbia (20:00)
  • czwartek, 28 czerwca przy okazji meczu Polska – Japonia (16:00)

Mapa przygotowana przez organizatorów strefy, mat. organizatora

Mecze będą wyświetlane na specjalnym ledowym telebimie, który jest odporny na ewentualny deszcz i mocne światło dzienne. Za każdym razem wspólne kibicowanie rozpocznie się dokładnie na godzinę przed pierwszym gwizdkiem, natomiast specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna z napojami, przekąskami, lodami, grillem i kawiarnią będzie gotowa do obsługi już na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkań. Cały parking przy ulicy Staniszewskiego zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, dlatego organizatorzy proszą o skorzystanie ze spaceru bądź komunikacji miejskiej. Na miejscu będą czuwać ratownicy medyczni, zadbano też o toalety, a ci bardziej zmęczeni będą mogli skorzystać ze strefy relaksu z leżakami.

W porozumieniu z ZKM Gdynia, w czasie funkcjonowania strefy autobusy nie będą korzystać z pobliskiej pętli autobusowej. Jeszcze jedna wskazówka od organizatorów: ze względów bezpieczeństwa kibice są proszeni o nie przynoszenie szklanych butelek z napojami.

Inicjatorem strefy kibica była Rada Dzielnicy Chwarzno-Wiczliono, współorganizatorami są Gdyńskie Centrum Sportu oraz firma Hossa.