SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Nocny Przejazd Rowerowy

Nocny Przejazd Rowerowy

Nocny Przejazd Rowerowy

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Po raz jedenasty Gdynia rozświetli się setkami lampek rowerowych! Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy to propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

Przed startem każdy chętny mógł zagłosować w Budżecie Obywatelskim.

Uczestnicy będą podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą światełka rowerów – oto główne powody, dla których warto 23 czerwca (sobota) od godziny 20:45 pojawić się na Skwerze Kościuszki. Wyjazd planowany jest na godzinę 21:00. Będzie to również miejsce zakończenia przejazdu.

Trasa przejazdu będzie dostosowana tak, aby mogły w niej uczestniczyć całe rodziny. Uczestnicy jeżdżą dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci.

Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Organizatorzy apelują o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu). Będą otwierali i zamykali kolumnę podróżujących - proszą o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.

  • X Nocny Przejazd Rowerowy 2017 - plakat