SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z fotografką Renatą Dąbrowską

aparat fotograficzny

aparat fotograficzny

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

W ramach projektu Miejskie Lekcje Fotografii Fundacja Machina Zmian oraz Miasto Gdynia zapraszają na spotkanie z fotografką Renatą Dąbrowską.

Podczas spotkania Renata Dąbrowska opowie o swojej fotograficznej pracy, projektach i życiu. Spotkanie poprowadzi Sylwia "Nikko" Biernacka.

Obowiązują zapisy https://spotkaniedabrowska.evenea.pl/

Renata Dąbrowska (ur. 1983), mieszka w Gdańsku. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem).

Wielokrotna laureatka polskich konkursów fotografii prasowej. Od 2005 roku współpracuje z trójmiejskim oddziałem "Gazety Wyborczej". Inne publikacje: "Duży Format", "Wysokie Obcasy", "Newsweek Polska", "Polityka", "Wprost", "Tygodnik Powszechny", "Gazeta Polska", "Press". Na swoim koncie ma też wiele wystaw fotograficznych, indywidualnych i zbiorowych. W 2012 wydała album z fotografiami pt. "Ja, Renata Dąbrowska ­- 100 Portretów". Od 2009 roku prowadzi blog dziewczynkazaparatami.blogspot.com Laureatka Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na rok 2012, oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska 2012 r.

Nagrody
- I nagroda w konkursie BZ WBK Press Foto 2017 w kategorii Kultura i sztuka
- I nagroda w konkursie Fotoreporter Roku 2017 przyznawana przez Stowarzyszenie Fotoreporterów w kategorii Natura i Cywilizacja oraz w kategorii Kultura
- I nagroda w konkursie Gdańsk Press Photo 2015 w kategorii Fotografia spoza regionu - zdjęcie pojedyncze
- Grand Prix w konkursie Gdańsk Press Photo 2012 za fotoreportaż z wiejskich dyskotek
- II nagroda w konkursie Grand Press Photo 2012 za fotoreportaż w kategorii Życie codzienne
- Wyróżnienie w konkursie BZ WBK Press Photo 2009 w kategorii Społeczeństwo - zdjęcie pojedyncze 

Celem projektu Miejskie Lekcje Fotografii jest edukacja fotograficzna mieszkańców/mieszkanek Gdyni. W ramach projektu cyklicznie odbywają się: warsztaty fotografii bezkamerowej dla dzieci, warsztaty "Technika - czyli pierwszy krok do magii" dla dorosłych, spotkania z uznanymi fotografami/ fotografkami, fotospacery po gdyńskich dzielnicach oraz warsztaty "Przenikanie czasów" - mające na celu stworzenie sentymentalnej mapy ulubionych miejsc w Gdyni.

Projekt jest realizowany przez Fundację Machina Zmian. Partnerami projektu są Laboratorium Innowacji Społecznych i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Frames - Studium Fotografii.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni.