SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Trzeci portret - kontakt i wymiana w fotografii - warsztaty

aparat fotograficzny

aparat fotograficzny

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Cykl „Miejskie Lekcje Fotografii” - warsztaty fotograficzne i projekcje filmów o fotografii.
Warsztaty - Trzeci portret - kontakt i wymiana w fotografii | prowadzący - Rafał Placek

5 czerwca (poniedziałek), Laboratorium Innowacji Społecznych, PPNT Gdynia, 17:00-20:00
ilość dostępnych miejsc: 12
wstęp wolny - po uprzednim zarezerwowaniu miejsca

Trzeci Portret - to nietypowy warsztat fotograficzny, nie będziemy się uczyć na nim techniki fotografowania. Skupimy się na pracy z drugim człowiekiem - poprzez portret będziemy poszukiwać emocji, uczuć, śledzić je i próbować je sfotografować. Portret to zapis spotkania, próba uchwycenia na planie fotograficznym takich stanów emocjonalnych jak otwartość, dystans, humor lub złość i smutek. Uczestnicy/czki warsztatu będą mieli możliwość wykonania zdjęć portretowych i spojrzenia na fotografię z innej perspektywy.

Wymagane - aparat fotograficzny (każdy będzie odpowiedni)

O prowadzącym:
Rafał Placek, fotograf, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego, od 9 lat mieszkaniec Gdańska. Współpracując z Festiwalem Nowe Horyzonty, American Film Festiwal we Wrocławiu, OFF Camera w Krakowie, Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwalem Szekspirowskim w Gdańsku, sportretował ponad trzystu reżyserów/reżyserek i aktorów/aktorek teatralnych i filmowych, między innymi: Agnes Varda, Asghar Farhadi, Marta Meszaros i Peter Greenaway czy Paweł Pawlikowski, Olga Tokarczuk. Fascynuje go miejsce, w którym żyje - w szczególności przemysł i morze, czemu dał wyraz w projekcie zimnemorze.pl

Projekt "Miejskie Lekcje Fotografii - Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu" jest realizowany przez Fundację Machina Zmian.
Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerem projektu jest: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Miasto Puck i Miasto Jastarnia.