Komunikaty

Zamknięcie włączenia ul. Anyżowej do ul. Nowowiczlińskiej

Zamknięcie włączenia ul. Anyżowej do ul. Nowowiczlińskiej (komunikat)

Zamknięcie włączenia ul. Anyżowej do ul. Nowowiczlińskiej (komunikat)

30.01.2023 r.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje o planowanym uruchomieniu docelowej sygnalizacji świetlnej (akomodacyjnej) na skrzyżowaniu ulicy Nowowiczlińskej z łącznicami w węźle Gdynia Wielki Kack. W związku z powyższym, od dnia 30.01.2023 r. od. godz. 8:00 włączenie ul. Anyżowej do ul. Nowowiczlińskiej zostanie zamknięte.


Dla mieszkańców takich ulic jak: Anyżowa, Jemiołowa, Dziurawcowa, Borówkowa, Jarzębinowa czy Jagodowa oznacza to wyjazd/wjazd tylko ulicą Koperkową.

Zmiany wynikają z budowy Trasy Kaszubskiej i są wprowadzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zbyt blisko umieszczone skrzyżowania mogą zakłócać wzajemnie prawidłowe funkcjonowanie.

W związku z wprowadzonymi zmianami, dla mieszkańców takich ulic jak: Anyżowa, Jemiołowa, Dziurawcowa, Borówkowa, Jarzębinowa czy Jagodowa obecnie możliwy jest wyjazd/wjazd tylko ulicą Koperkową.

Należy zaznaczyć, że w związku z zapowiadanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zamknięciem wyjazdu z ul. Anyżowej, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni w minionym roku zakończył przebudowę skrzyżowania ul. Wiczlińskiej, ul. Miętowej i ul. Koperkowej, której celem było również ułatwienie wyjazdu z tej części Gdyni. Celem przebudowy skrzyżowania była poprawia jego geometrii oraz przepustowości.