Co nowego

"Gdynia dla każdego" - zwiedzanie miasta bez barier

Gdynia dla każdego - przewodnik turystyczny autorstwa Agnieszki Walczak

9 maja 2012 r. w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbyła się promocja przewodnika turystycznego "Gdynia dla każdego" autorstwa Agnieszki Walczak.


"Gdynia dla każdego" to przewodnik turystyczny po najciekawszych zabytkach i atrakcjach Gdyni. Znajduje się w nim osiem niezwykłych wędrówek tematycznych, które opisują dzieje miasta od czasów najdawniejszych, aż do współczesności. Przemierzając zaproponowane szlaki, poznamy historię Gdyni i ludzi, którzy przyczynili się do jej powstania. Zobaczymy najważniejsze zabytki i odkryjemy nieznane zakątki.

Co istotne, przedstawione w przewodniku trasy zostały dodatkowo wzbogacone o informację dotyczącą ich dostępności dla osób z niepełnosprawnością i rodzin z małymi dziećmi.


Przewodnik na razie wydano w liczbie 250 egzemplarzy. Trafi do bibliotek gdyńskich szkół, a także biblioteki miejskiej.

Agnieszka Walczak - miłośniczka turystyki, pilot wycieczek i przewodnik. Prezes Stowarzyszenia Turystyki "Bez Barier" organizującego m.in. wycieczki dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką pierwszego na Pomorzu portalu turystycznego dla osób niepełnosprawnością www.kaszubybezbarier.pl, za który stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie w 13. edycji konkursu "Gdynia bez barier".

  • ikonaOpublikowano: 08.05.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.07.2017 08:26
  • ikonaZmodyfikował: Michał Kowalski
ikona

Najnowsze