Motyle dzienne Gdyni

Czy wiesz, jakie motyle latają w Gdyni?

Miasto Gdynia od lat intensywnie rozrasta się w kierunku zachodnim i północnym, a także „zabudowuje się” w starych dzielnicach. Mimo silnego zurbanizowania walory przyrodnicze Gdyni przyciągają wiele gatunków motyli dziennych (ok. 40% liczby gatunków stwierdzonych w Polsce i ok. 85% występujących w północnej Polsce). Motyle znajdują tu siedliska, pożywienie i dogodne miejsca do rozmnażania. Bogactwo motyli dziennych Gdyni udało się przedstawić doświadczonemu obserwatorowi i pasjonatowi motyli – Peterowi Sennowi w wyjątkowym atlasie, z którego internetową wersją można zapoznać się niżej.

Studium Petera Senna Motyle dzienne Gdyni. Atlas rozmieszczenia nie posiada odpowiednika w literaturze poświęconej obserwacjom motyli na terenie polskich miast, za wyjątkiem ogólnych opracowań i artykułów w specjalistycznych periodykach. Unikalny charakter tej pracy potęguje jej wymiar edukacyjny, polegający na przedstawieniu zarówno metod obserwacji motyli, jak i odnajdywania ich siedlisk. Bogato ilustrowana pięknymi fotografiami książka zawiera obszerny i jedyny w swoim rodzaju przegląd gatunków motyli występujących na terenie Gdyni.

KLIKNIJ W OKŁADKĘ:
motyle dziene gdyni miniatura

Przeglądaj w formacie PDF

 

Peter Senn (ur. 1947) pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył studia. W latach 70. osiadł wraz z żoną, córką i synem w Gdańsku oraz podjął pracę jako nauczyciel języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Otrzymał najwyższe odznaczenie przyznawane obcokrajowcom – Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP. Od 12 lat mieszka w Gdyni.

  • ikonaOpublikowano: 13.05.2015 00:00
  • ikona

    Autor: Adam _Majewski (2013)

ikona