1306 (1106) 2018-01-12 - 2018-01-18

Przedszkole skrojone na miarę oczekiwań

W Gdyni-Wiczlinie oddano do użytku nowoczesne przedszkole na 150 miejsc. Budynek z 6 oddziałami został zaprojektowany i wybudowany według najnowszych trendów architektonicznych. O tym, jak ma wyglądać wewnątrz, zadecydowali sami rodzice.

Budynek ma powierzchnię blisko 900 m². Oprócz 6 sal dydaktycznych znajduje się w nim gabinet do terapii logopedycznej i pedagogicznej, 6 pomieszczeń sanitarnych, w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia na pomoce dydaktyczne, leżaki, szatnie dla dzieci, pomieszczenia kuchenne, administracyjne i socjalne dla pracowników.
- To duża satysfakcja, bo otwieramy obiekt bardzo potrzebny tej nowej, pięknej dzielnicy. Powstaje tutaj coraz więcej mieszkań, dymnika przyrostu ludności powoduje, że miasto musi bardzo szybko i sprawnie odpowiadać na zapotrzebowanie tworzenia takich miejsc. Przedszkole jest pięknie położone, świetnie zaprojektowane, myślę, że to będzie miejsce, do którego każde dziecko będzie przychodziło z radością - mówi Wojciech Szczurek prezydent Gdyni.

Przedszkole wyposażone jest w atrakcyjny dla maluchów sposób. Na zewnątrz budynku urządzono ogród z kolorowym placem zabaw. Wystrój przedszkola i zastosowane w nim wzory nawiązują do tematyki związanej z podróżowaniem. Warto podkreślić, że koncepcję urządzenia wnętrz wypracowano w porozumieniu z rodzicami.

Jest to drugie w okresie ostatnich lat przedszkole w Gdyni-Wiczlinie. We wrześniu 2015 roku rozpoczęło działalność Przedszkole nr 53 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Wiczlińskiej 93, a w planach jest budowa kolejnej placówki.