O programie

O programie

10-14 lipca 2023 r.
Program w wersji online, prowadzony z USA

23-28 lipca 2023 r.
Program stacjonarny na University of Puget Sound, USA
 
Tegoroczny Washington Business Week oferuje w powyższych terminach 3 ścieżki tematyczne do wyboru:
- Business Week
- Advanced Business Week (dla absolwentów poziomu podstawowego Business)
- Clean Energy Week

Podczas dynamicznych warsztatów biznesowych prowadzonych na University of Puget Sound w Stanach Zjednoczonych (lub online w wirtualnej wersji programu), uczestnicy będą uczyć się tajników biznesu od profesjonalnych instruktorów reprezentujących różnorodne firmy i instytucje.

Amerykańscy uczniowie, wraz z rówieśnikami z zagranicy, zostaną podzieleni na grupy-firmy, a ich zadaniem będzie stworzenie innowacyjnego produktu/usługi oraz strategii marketingowej i promocyjnej, które rozwiną ich biznes.

Kilkudniowy program warsztatów oferuje wiele różnorodnych zajęć i wykładów, podczas których międzynarodowa kadra będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z prawdziwego świata biznesu. Nie zabraknie również kreatywnych gier, które służą nie tylko zabawie, ale przede wszystkim rozwojowi uczestników, którzy w dobrym nastroju o wiele szybciej przyswajają wiedzę.

Uczniowie dowiedzą się m.in. jak z sukcesem przeprowadzić kampanię marketingową i promocyjną, a także odczytywać skomplikowane analizy biznesowe. Dzięki pracy w grupie nauczą się konstruktywnego działania zespołowego, a przygotowanie autoprezentacji pomoże im poznać najlepsze sposoby na radzenie sobie z tremą, gdy w grę wchodzą wystąpienia publiczne.
 
Bardzo atrakcyjnym punktem programu jest wyzwanie na platformie YouTube, podczas którego każda z drużyn będzie starała się przygotować jak najbardziej atrakcyjne video w ramach kampanii promocyjnej jej produktu/usługi.
 
Pod koniec tygodnia „firmy” będą prezentować się profesjonalnym przedstawicielom biznesu, którzy ocenią ich kilkudniową pracę nad projektem.
 
Całość programu odbywa się we wspierającej i motywującej atmosferze, dzięki której każdy z uczniów ma szansę odnaleźć swoje mocne strony i uwierzyć we własne siły.


Advanced Business Week

Dla absolwentów poziomu Business. Podczas warsztatów, uczniowie będą mieć możliwość jeszcze szerszego poznania tematyki planowania biznesowego, przedsiębiorczości, podejmowania ryzyka i komunikacji biznesowej. Ponownie zostaną podzieleni na grupy-firmy, jednak tym razem rywalizować będą w tworzeniu dogłębnego biznesplanu, a także dowiedzą się więcej o pozyskiwaniu inwestycji biznesowych.


Clean Energy Week 

Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie firmy zajmującej się tematyką odnawialnych źródeł energii oraz stworzenie produktu, który będzie nieść korzyści dla klimatu. Zespoły przeprowadzą audyt energii domowej. Będą szukać wspólnych pomysłów na oszczędzanie energii oraz opracowywać nowy produkt, który rozwiąże problem jej marnotrawienia.

Uczniowie poszerzą wiedzę z zakresu tak istotnego i coraz bardziej popularnego przemysłu odnawialnych źródeł energii oraz dowiedzą się więcej na temat kariery zawodowej w tym obszarze. Profesjonalni liderzy przybliżą im tematykę unikalnych wyzwań, jakim trzeba stawić czoła zajmując się tą wyjątkową branżą.


Washington Business Week 2023 jest amerykańskim programem, organizowanym przez Foundation for Private Enterprise Education, dlatego godziny wirtualnych spotkań dostosowane są do lokalnego czasu stanu Washington:
 
- Uczestnicy programu stacjonarnego będą pracować nad swoimi projektami w godzinach 8:00 – 18:00;
 
- Uczestnicy programu w wersji online będą pracować w godzinach 8:30 – 14:00 (czasu lokalnego stanu Washington), a także powinni wziąć pod uwagę dodatkową samodzielną pracę poza zajęciami – ok. 2-3 godziny dziennie.


Chcesz dołączyć do programu?

Weź udział w Konkursie Washington Business Week 2023! Więcej informacji w zakładce KONKURS.

  • ikonaOpublikowano: 09.05.2023 08:00
  • ikona

    Autor: Administrator

ikona