O programie

O programie

Gdynia Business Week to intensywny sześciodniowy kurs, wzorowany na amerykańskim programie szkoły letniej Washington Business Week i prowadzony w języku angielskim przez instruktorów Washington Business Week oraz liderów biznesu ze Stanu Waszyngton (USA). Program realizowany jest przez Urząd Miasta Gdyni we współpracy z amerykańską organizacją Foundation for Private Enterprise Education, będącą pomysłodawcą amerykańskiej edycji programu pod nazwą Washington Business Week. Gdyńska edycja programu organizowana jest na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Gdynia Business Week to program edukacyjny dla młodzieży związany z praktycznym nauczaniem podstaw przedsiębiorczości. W trakcie warsztatów uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników), wraz ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami, zapoznają się z zasadami funkcjonowania firm i zdobędą umiejętności związane z efektywnym prowadzeniem biznesu. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Uczniowie dzieleni są na grupy, którym towarzyszą opiekunowie – nauczyciele z gdyńskich szkół oraz mentorzy biznesowi z amerykańskich firm.

Od 2012 r. w ramach Gdynia Business Week organizowany jest też kurs zaawansowany, Gdynia Advanced Business Week, adresowany do absolwentów kursu podstawowego: starszych uczniów i studentów. Gdynia jest jedynym miastem w Polsce organizującym Advanced Business Week. O udział w nim mogą starać się absolwenci wszystkich polskich edycji programu.

W dziesięciu dotychczasowych edycjach Gdynia Business Week uczestniczyło prawie 1000 młodych ludzi z Polski, a także kilkudziesięciu uczniów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Gruzji i Białorusi.