Skład

Ida Bocian

Ida Bocian - Klinika Kultury

Obszary działania:  tradycja, kultura i sztuka

Absolwentkaurodzona w 1976 roku. Aktorka, reżyserka, scenarzystka. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. 

W 1999 roku ukończyła roczny Mastere Specialisé Europeén en Management des Entreprises Culturelles w Dijon, we Francji. Między 1997 r. a 2020 r. związana ze Społecznym Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym „Stacja Szamocin”, którego była członkiem, współzałożycielem i skarbnikiem. 

Od 2008 roku pracowała i tworzyła w Sopockiej Scenie Off de BICZ, w latach 2011-2103 pełniąc funkcję Managera Teatru na Plaży w Sopocie. 

W latach 2012-2014 była koordynatorem międzynarodowego projektu „South Baltic Academy of Independent Theatre – a Tool of Social Change”. Jest również trenerem organizacji pozarządowych, współpracującym z Narodowym Centrum Kultury, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” jako członek sieci Latających Animatorów Kultury. Trzykrotnie była członkiem zespołu ekspertów oceniających wnioski do PO „Edukacja kulturalna” MKiDN. Jest także aktorką Teatru Stajnia Pegaza i Teatru Gdynia Główna. 

W roku 2013, wraz z Ewą Ignaczak założyła Fundację „Klinika Kultury”, której jest prezesem. Od jesieni 2013 dyrektor Teatru Gdynia Główna w Gdyni. Nagrodzona w konkursie „Eurotalent” TVP Poznań, w dziedzinie kultury, w 2003 roku. Nominowana do Sztormów Roku 2014 w dziedzinie kultury oraz do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2014. Uhonorowana Nagrodą Artystyczną Prezydenta Gdyni „Galion Gdyński” w roku 2015.