Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Cykl "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni"

Spotkanie z książką o modernizmie.„Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie”

Książka „Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie” - okładka

Z okazji Święta Gdyni Prezydent Miasta Gdyni, Miejska Informacja Turystyczna oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków zapraszają na spotkanie poświęcone wydanej niedawno książce pt. „Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie”  będącej efektem międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w Gdyni w 2009 r. pod nazwą „Modernizm w Europie – Modernizm w Gdyni. Architektura I. połowy XX w. i jej ochrona”. Konferencja ta, zorganizowana przez Urząd Miasta Gdyni przy współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej, zgromadziła specjalistów z kilkunastu krajów świata.

Książka opublikowana została przez Urząd Miasta Gdyni i zawiera zbiór 48 bogato ilustrowanych artykułów na temat architektury modernistycznej w Gdyni, w innych miastach w Polsce oraz w całej Europie. Poruszane są tematy zarówno naukowo-badawcze dotyczące architektury, jak i aktualne tematy konserwatorskie związane z jej ochroną.

Prezentacja książki odbędzie się dn. 8 lutego 2012 r. o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24 w Gdyni (budynek Urzędu Miasta Gdyni, d. PLO).

W czasie spotkania odbędzie się prelekcja pani prof. Marii J. Sołtysik pt. „Ewolucja idei Dzielnicy Reprezentacyjnej Gdyni". Serdecznie zapraszamy.
 
Dodatkowo informujemy, że książkę można nabyć w cenie 55 zł w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24 w Gdyni (tel. 58 622 37 66)

Spis treści książki „Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie”

ikona